Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wojciech Błajda

Prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Krzanowicach

Krzanowice mogą zapłacić ponad milion złotych kary. W gminie mają plan, jak przed tym się uchronić, ale nie bez straty dla mieszkańców dwóch wsi 

Krzanowice zamierzają odchudzić aglomerację o dwie miejscowości – Pietraszyn i Wojnowice, aby uniknąć niemałej kary wiążącej się z unijnymi dyrektywami. Chodzi o kanalizację.

Woda tylko po przegotowaniu. Bakterie z grupy coli w wodociągu Borucin, z którego zasilane są gminy: Krzanowice i Krzyżanowice 

W badaniu jakości wody z wodociągu Borucin (gm. Krzanowice) Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Raciborzu stwierdził obecność pojedynczych bakterii grupy coli. Wody nie należy pić prosto z kranu, a jedynie po wcześniejszym przegotowaniu.

W Krzanowicach budują kolejne kilometry kanalizacji. Prezes Błajda: To trudne zadanie, ale damy radę  

W gminie rozpoczyna się kolejny etap budowy kanalizacji sanitarnej. W efekcie po zakończeniu prac stolica Krzanowic będzie skanalizowana w... połowie.

Krzanowickie wodociągi przestrzegają przed oszustami 

Wojciech Błajda (na zdj.), prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Krzanowicach wystosował komunikat, w którym informuje, jakoby na terenie gminy mieli krążyć oszuści.

Gmina traci cierpliwość do osób, które nie chcą podłączyć się do kanalizacji 

Nie wszyscy ochoczo podłączają się do wybudowanej w Krzanowicach kanalizacji sanitarnej. Wojciech Błajda, prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, przekazał burmistrzowi Andrzejowi Strzedulli liczby, które nie napawają optymizmem. Wobec osób, które nie wywiązują się z obowiązku, mają być wyciągnięte konsekwencje.

Kierownik kontra radni czyli długa dyskusja o podtopieniach w Krzanowicach. Co wynikło z rozmów?  

W Krzanowicach powrócił temat podtopień, do których doszło w październiku. O problemie rozmawiano na sesji rady miejskiej z Jarosławem Bencalem, kierownikiem nadzoru wodnego w Głubczycach. Najwięcej pytań do gościa miał przewodniczący rady miejskiej, sołtys zalanej miejscowości, a zarazem prezes OSP Krzanowice Jan Długosz.

Co z mieszkańcami, którzy nie przyłączą się do kanalizacji?  

Nie wszyscy ochoczo przyłączają się do kanalizacji sanitarnej. Termin wyznaczony przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Krzanowicach kończy się wraz z wrześniem. Co z mieszkańcami, którzy nie dotrzymają tego terminu?

Krzanowice. Mieszkańcy ul. Opawskiej i Kolejowej mogą przyłączać swoje domy do sieci kanalizacji sanitarnej 

Mieszkańcy kolejnych dwóch ulic mogą już przyłączać swoje domy do kanalizacji. Mają na to czas do 30 września 2020 roku.

Czy w Krzanowicach zabraknie wody? 

Temat na minionej sesji rady miejskiej poruszył radny Roman Sonnek. Później pytano także o to, czy można spodziewać się podwyżki opłat za wodę.

Kanalizacyjny armagedon w Krzanowicach zakończony 

Krzanowice zakończyły pierwszy etap kanalizacji stolicy gminy. Odetchnęli urzędnicy i mieszkańcy. Utrudnienia drogowe, które były spowodowane wykonywaniem prac, powoli stają się złym wspomnieniem, jednak nie brakuje uwag m.in. co do jakości wykonania odtworzeń nawierzchni dróg. Co ważne, teraz pałeczka jest po stronie mieszkańców,...

Z hydrantu zamiast wody wyleciał gruz 

Przewodniczący krzanowickiej rady miejskiej Jan Długosz, a zarazem prezes OSP Krzanowice, na minionej sesji zgłosił Wojciechowi Błajdzie, prezesowi wodociągów, problem z hydrantami.

Chcą sięgnąć po unijną kasę na kolejny odcinek kanalizacji 

W Krzanowicach chcą skanalizować kolejną część stolicy gminy. Wiele jednak zależy od pozyskania środków unijnych...

Remont drogi w Pietraszynie jednak będzie 

Dopiero trzeci przetarg na remont ulicy Babia Góra przyniósł optymistyczne wiadomości dla mieszkańców Pietraszyna. Modernizacja będzie jednak kosztować więcej, aniżeli początkowo założono.

Krzanowice: Kolejne ulice zostaną skanalizowane 

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Krzanowicach informuje, że rozpoczęto prace przygotowawcze do kolejnego etapu budowy kanalizacji sanitarnej Krzanowicach.

Kanalizacja w Krzanowicach. Wybudowano już ponad 50 procent sieci 

Mieszkańcy Krzanowic muszą mierzyć się z rozkopanymi drogami, a przy tym, co w takiej sytuacji jest trudne, cechować się dużą dozą cierpliwości. Powód? Budowa kanalizacji sanitarnej, która powstaje w trudnych warunkach. Kiedy można spodziewać się zakończenia prac i kiedy mieszkańcy będą mogli z niej korzystać? Pytamy o to Wojciecha...

Nowa kanalizacja oraz... hydrozagadka 

Zaawansowanie prac przy budowie kanalizacji sanitarnej w gminie Krzanowice przekroczyło już 30%. Dowiedzieli się o tym radni podczas minionej sesji. W trakcie obrad poruszono również kwestię produkcji i sprzedaży wody przez gminne przedsiębiorstwo.

Krzanowice cierpią na awariach wodociągu 

Budowa sieci kanalizacyjnej w mieście oraz obfitująca w nagłe ulewy aura prowokuje radnych krzanowickich do dyskusji nad stanem miejskiego wodociągu.

Zobacz więcej