Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Anna Kijek

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej

Anna Kijek dyrektorem Kuźni Kultury na kolejne trzy lata 

Dyrektor Kijek przez najbliższe trzy lata nadal będzie stała u steru Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej. Swoją drugą kadencję w tej roli rozpocznie 1 maja. Była jedyną kandydatką.

Deszczowy półmaraton w Kuźni Raciborskiej i... 80-letni zawodnik [ZDJĘCIA]  

Marokańczyk Abderrahim Elasri oraz Magdalenia Giet z Dziergowic - to zwycięzcy siódmej edycji Kuźniańskiego Półmaratonu Leśnego Rafamet, który odbył się w sobotnie przedpołudnie, 9 kwietnia na stadionie miejskim w Kuźni Raciborskiej. Jednak największym zwycięzcą okazał się były prezydent Raciborza Jan Kuliga, który przebiegł...

Choć pogoda nie sprzyja, sezon jedzenia pod chmurką rozpoczęty. W Kuźni Raciborskiej zaparkowały food trucki [ZDJĘCIA]  

Przez weekend w regionie odbywają się imprezy ulicznej gastronomi. Jedną z lokalizacji jest Kuźnia Raciborska, gdzie food trucki zaparkowały już po raz trzeci. Dla gminy to czwarte takie wydarzenie. W zeszłym roku oprócz stolicy Miasta takowe spotkanie odbyło się również w Rudach.

Anatol stał się Helpikiem. W Kuźni Raciborskiej uruchomiono darmowy sklep dla uchodźców  

Wszystkie ręce na pokład – tak można określić działania podejmowane przez społeczników na terenie Kuźni Raciborskiej, w chwili, kiedy Putin zaatakował Ukrainę. Wystarczyła chwila, aby zapadła tam decyzja o organizacji akcji pomocowej na rzecz mieszkańców z ogarniętego wojną kraju. Z czasem pomoc zaczęła płynąć coraz szerszym...

O różnych odcieniach miłości na Zamku Piastowskim w Raciborzu [ZDJĘCIA]  

"Walentynkowe flirty" to program, z którym na Zamku Piastowskim w Raciborzu wystąpił teatr amatorski "Senioralne Forte", działający przy MOKSiR w Kuźni Raciborskiej. Wydarzenie odbyło się w sobotę 12 lutego, z okazji nadchodzących Walentynek.

Walentynkowe flirty na Zamku Piastowskim w Raciborzu. Co to za spotkanie? 

Przed publicznością zaprezentują się znani i lubiani artyści teatru amatorskiego „Senioralne Forte”, działającego przy MOKSiR w Kuźni Raciborskiej. Początek o godz. 18:00, wstęp wolny. - Ze względu na obostrzenia sanitarne obowiązują bezpłatne wejściówki. Po ich odbiór zapraszamy od wtorku 8 lutego do zamkowego Punktu Informacji...

Muzyczne otwarcie nowego roku w Kuźni Kultury  

Utwory świąteczne, filmowe, z musicali, a także piosenki z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego czy Czesława Niemena zabrzmiały za sprawą 32 muzyków z zespołu The Film Harmony Orchestra w sobotni wieczór, 8 stycznia w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej.

Karuzela, świąteczna kolejka i Mikołaj. Takiego spotkania w Kuźni Raciborskiej jeszcze nie było [ZDJĘCIA, WIDEO]  

Na Placu Zwycięstwa przygotowano miasteczko Świętego. Postawiono tam karuzelę oraz ulokowano stację kolejki świątecznej. Nie zabrakło także Mikołaja rozdającego prezenty. - To miejsce jeszcze nigdy tak magicznie nie wyglądało - zauważała w rozmowie z Nowinami Anna Kijek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji.

Wyścigi psich zaprzęgów w Kuźni Raciborskiej, czyli Szczekowyje 2021 [ZDJĘCIA]  

W sobotnie, ciepłe i słoneczne jak na listopad przedpołudnie na terenie ośrodka wodno-rekreacyjnego "Wodnik" w Kuźni Raciborskiej odbyły się Międzynarodowe Wyścigi Psich Zaprzęgów - Puchar Polski "Szczekowyje". Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Miasta Kuźnia Raciborska Pawła Machy.

Wodnik bez wody. W Kuźni Raciborskiej czyszczą kąpielisko [ZDJĘCIA Z DRONA]  

Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej przygotowuje się do kolejnego sezonu kąpielowego. Ze zbiornika spuszczono wodę do Rudki, aby móc go posprzątać.

Dni Kuźni odwołane przez niepewną pogodę. Odbędzie się za to rajd rowerowy z piknikiem rodzinnym 

Zaplanowane na najbliższy weekend Dni Kuźni Raciborskiej zostały odwołane. - To była trudna decyzja, ale nie mogła zapaść inna. Z wydarzeniem, o ile pozwolą na to obostrzenia sanitarne, będziemy chcieli jeszcze wrócić w tym roku - mówi Anna Kijek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji.

Młodzież mierzyła się z nieznanymi dotąd wyzwaniami. W Kuźni Raciborskiej zorganizowano obóz wojskowy [ZDJĘCIA]  

W malowniczej scenerii lasów raciborskich położony jest Ośrodek Wodno-Rekreacyjny „Wodnik” w Kuźni Raciborskiej, na terenie którego w dniach 16-20 sierpnia odbył się obóz wojskowy. Tak młodzież uczyła się sztuki przetrwania od terytorialsów.

Bez dożynek, ale z dniami miasta. Tak w tym roku będzie w Kuźni Raciborskiej 

Kuźnia Raciborska znów decyduje się na odwołanie dożynek gminnych. W efekcie Rudy, czyli sołectwo, które już w zeszłym roku miało być gospodarzem tego wydarzenia, ponownie musi poczekać na swoją kolej. Organizacyjne w gminie przybliżają się do dni miasta.

Dziś dzień bez telefonu. Czy samorządowcy i parlamentarzyści wyobrażają sobie takie nietypowe święto?  

15 lipca obchodzony jest Dzień bez telefonu. Nietypowe święto pozwala nam jednak zastanowić się nad tym, czy konieczne jest obecnie całodobowe połączenie ze światem? Zapytaliśmy samorządowców, parlamentarzystów i kierowników jednostek o to, czy potrafią wyobrazić sobie dzień bez telefonu.

Mocne uderzenie na Wodniku. Co działo się w Kuźni Raciborskiej? [ZDJĘCIA, LIVE]  

Początkowo wydarzenie miało otwierać sezon kąpielowy na kąpielisku „Wodnik” w Kuźni Raciborskiej, jednak po badaniu wody okazało się, że ta jeszcze jest za zimna na kąpiele. To jednak nie przeszkodziło, aby rozbrzmiała muzyka. Po raz drugi zorganizowano tam „Czad on the water”.

Siedliska mają swoją tężnię. Zobaczcie, jak wygląda [ZDJĘCIA, WIDEO]  

Liczące około 500 mieszkańców Siedliska (gm. Kuźnia Raciborska) udowadniają, że przy zaangażowaniu szeregu osób można zdziałać sporo dla swojej małej Ojczyzny. Z okazji Dnia Dziecka oficjalnie oddano tam tężnię solankową.

Plac Zwycięstwa wypełniony kwiatami. Zobaczcie, co przygotowano w Kuźni Raciborskiej [ZDJĘCIA, LIVE]  

Po Zamku Piastowskim w Raciborzu również Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej (MOKSiR) postawił na kwiaty. Na miejscowym placu Zwycięstwa o godzinie 10.00, w sobotę 8 maja, rozpoczął się I Kuźniański Festiwal Kwiatów - "Zimna Zośka 2021".

Zobacz więcej