Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Szymon Bolik

Radny Powiatu Raciborskiego

Zawody wędkarskie w Krowiarkach. Kto zwyciężył? [ZDJĘCIA]  

Po raz dziesiąty przy stawie w Zielonym Centrum w Krowiarkach (nieopodal pałacu) rywalizowali wędkarze w zawodach im. Andrzeja Turskiego. Wydarzenie zorganizowano w sobotę 26 czerwca.

Nowe drzewa w Krowiarkach już rosną. "To akcje na wagę złota" [ZDJĘCIA]  

Gmina Pietrowice Wielkie wzbogaciła się o nowe drzewa. To prawie 200 sztuk, w których sadzenie zaangażowali się wychowankowie Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Raciborzu.

Posypała się komisja zamkowa w powiecie. Radnych rozczarował starosta 

Opozycyjni rajcy zrezygnowali z prac w zespole doradczym, który zajmował się wytyczeniem kierunków rozwoju Zamku Piastowskiego. Zrobili to po tym, jak Grzegorz Swoboda ogłosił w mediach, że ma swoją wizję dla Zamku i zaangażuje się bardziej w jego sprawy.

Zagadkowa sytuacja w Kornicach: czy ktoś chce wyciąć te drzewa?  

Kilkadziesiąt drzew w ciągu ulicy Leśnej w Kornicach w gminie Pietrowice Wielkie zostało oznaczonych jaskrawą farbą. – Czy to oznacza, że będą wycięte? – zaniepokoili się mieszkańcy.

Szymon Bolik: martwią mnie przemiany zachodzące w społeczeństwie 

Szymon Bolik (na zdj.), Radny Powiatu Raciborskiego, pedagog i winogrodnik podsumowuje miniony rok.

Choinki za krew lub osocze  

Jeśli w najbliższych dniach zdecydujecie się oddać krew lub osocze, to oprócz pakietu czekolad otrzymacie również... choinkę.

Krowiarki edukują społeczeństwo   

Samorząd Pietrowic Wielkich, przy wsparciu środków pochodzących z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, wykonał w Krowiarkach, wokół tamtejszego stawu, ścieżkę edukacyjną. Co to za miejsce?

O pałacu w Krowiarkach na antenie TVP 

Prowadzący program „Tomek na granicach II Rzeczypospolitej” Tomasz Grzywaczewski w swoim najnowszym odcinku odwiedził m.in. pałac w Krowiarkach (gm. Pietrowice Wielkie). Historię tego miejsca przybliżył mu pasjonat lokalnej historii Szymon Bolik.

Wielka radość wśród druhów. Do Krowiarek trafił nowy wóz [ZDJĘCIA, WIDEO]  

Strażacy z Krowiarek mają powody do radości. Do ich remizy oficjalne wprowadzono lekki wóz ratowniczo – gaśniczy. To pierwszy pojazd, który trafił do jednostki w gminie Pietrowice Wielkie prosto z fabryki.

OSP Krowiarki ma nowy wóz. Pierwszy w gminie prosto z fabryki   

Ich bojowy mercedes liczy sobie już ponad pół wieku, stąd pozyskanie zupełnie nowego pojazdu jest dla straży z Krowiarek i całej gminy Pietrowice Wielkie (bo większość aut OSP ma tu staż liczony w dekadach) wydarzeniem historycznym. W sobotni wieczór 3 października nabytek jednostki przywitali druhowie z sąsiednich sołectw i liczna...

Drzewka znów rosną 

Powiat Raciborski chce kontynuować pomysł nasadzania drzew wzdłuż dróg powiatowych.

Komu przeszkadzały drzewka? Policja wyjaśnia sprawę dewastacji w gminie Pietrowice Wielkie  

Policja zajmie się kwestią wyrwanych sadzonek z korzeniami, które do niedawna rosły w gminie Pietrowice Wielkie. Sprawę nagłośnił radny powiatowy Szymon Bolik, na zdarzenie reaguje starosta raciborski Grzegorz Swoboda.

Pietrowice Wielkie wyłapują śmieciarzy fotopułapkami. Są już efekty, choć śmieci przybywa 

W Pietrowicach Wielkich po raz kolejny powraca temat zaśmiecania okolicznych lasów, przydrożnych rowów oraz miejsc oddalonych od zabudowań. Kilka osób zostało już złapanych na gorącym uczynku, choć co chwilę pojawiają się nowe dzikie wysypiska. O zaprzestanie tych czynów apeluje wójt Andrzej Wawrzynek. Radny powiatowy Szymon Bolik...

Tak było na wiecu poparcia dla Andrzeja Dudy w Raciborzu  

- Andrzej Duda! Andrzej Duda! Andrzej Duda! - skandowano na rynku w Raciborzu w przedostatnim dniu kampanii wyborczej.

W Krowiarkach powstanie ścieżka dydaktyczna 

To już pewne. W Krowiarkach przy tamtejszym zbiorniku wodnym powstanie ścieżka dydaktyczna. Wsparcie na to zadanie udzieli Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Chudy rocznik w szkołach powiatu 

Tegoroczny nabór do szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez powiat raciborski będzie wyjątkowo skromny. Po tzw. podwójnym roczniku – gdy do szkół aplikowali zarówno absolwenci likwidowanych gimnazjów, jak i uczniowie podstawówki – przyszła pora na rocznik mniej liczny.

Ponad pół miliona złotych na zabytki. Zyskają Krowiarki i Rzuchów 

550 tys. zł - to kwota, jaką przeznaczył polski rząd na ratowanie zabytków w powiecie raciborskim. Środki zostały przekazane w ramach programu ochrony zabytków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dofinansowanie otrzymają pałac w Krowiarkach i pałac w Rzuchowie.

Zobacz więcej