Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Ryszard Frączek

Radny Powiatu Raciborskiego

Przedsiębiorca, właściciel Wydawnictwa Scriba, prezes Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, broni interesów lokalnych handlowców i przedsiębiorców, organizator honorowania osób wyróżniających się w działalności społecznej Medalami im. księdza Prałata Stefana Pieczki Unitas In Veritate. Autor książki "Przerwany bieg: opowieść o księdzu Stefanie Pieczce", wydanej w 2001 r. W Radzie Miasta reprezentuje komitet Oblicza.

Radny Frączek obawia się koncertu Eneja na Zamku. Twierdzi, że to zaboli Kresowian  

Nestor raciborskiego samorządu, który w tej kadencji zasiada w Radzie Powiatu Raciborskiego zwrócił uwagę staroście na zaproszenie do występu na Zamku Piastowskim zespołu Enej. Ryszard Frączek powiedział, że nazwa grupy kojarzy się z banderowskim zbrodniarzem z Ukrainy. Odebrał już negatywne uwagi od raciborzan związanych ze środowiskiem Kresowian.

Ksiądz Szywalski: prałat Pieczka mógł sprowadzić do Raciborza Jana Pawła II  

- Co było w tym księdzu, że ludzie byli gotowi pójść za nim w ogień? - odpowiedź na to pytanie zna Ryszard Frączek. 25 listopada zorganizował w Muzeum sympozjum dotyczące tej postaci, tak ważnej dla dziejów Raciborza. Uczestnik tego spotkania - prałat Jan Szywalski przypomniał maksymę, którą ks. Stefan Pieczka się posługiwał:...

Niskie pensje i brak prestiżu. O młodych, co nie chcą być nauczycielami i dojrzałych, którzy chcą rzucić nauczanie piszą Nowiny Raciborskie 

Wypłata początkującego belfra jest niewiele wyższa od płacy minimalnej. Młodych ludzi nie ciągnie do zawodu, a dojrzali nauczyciele myślą poważnie o wcześniejszych emeryturach. - W dużych miastach to aktualny problem. W naszym powiecie też odczuwamy pierwsze symptomy tej sytuacji - mówi wicestarosta Marek Kurpis, który z ramienia samorządu...

„Nie możemy mówić, że nic się nie stało”. Radny Kusy o wydatkach badanych przez komisję rewizyjną 

- NIe chcę politycznej burzy - powiedział na czerwcowej sesji powiatowej radny Tomasz Kusy odnosząc się do ustaleń komisji rewizyjnej w sprawie wydatków na środki dezynfekujące w starostwie. - Ale nie możemy mówić że się nic nie stało, dlatego zawiadomiliśmy prokuraturę. Niech zbada nasze wątpliwości - przekazał radnym lider PiS...

„Fajnie żeście przyszli”. Przez 30 lat po śmierci księdza Stefana Pieczki nadano ponad 70 medali jego imienia   

- Choć był to prosty człowiek, to zapamiętaliśmy go jako nadzwyczajną postać - mówił dr Adam Szecówka o patronie 19. już gali wręczenia medali ks. Stefana Pieczki “UNITAS IN VERITATE”. Uroczystość odbyła się 25 czerwca w Raciborskim Centrum Kultury.

Ryszard Frączek storpedował Gabrielę Lenartowicz za "mówienie bajek i straszenie PIS-em" 

Posłanka Koalicji Obywatelskiej jest częstym gościem na sesjach rady powiatu. Nie po raz pierwszy jej obecność wywołała żywą reakcję polityka prawicy. Tym razem wystąpieniem Lenartowicz zajął się nestor raciborskiego samorządu Ryszard Frączek.

Wałach za Wacławczyka 

Podjęcie przez Dawida Wacławczyka pracy w Urzędzie Miasta Racibórz na stanowisku zastępcy prezydenta pociągnęło za sobą zmiany w samorządzie powiatowym.

Frączek na pierwszej sesji w powiecie: czuję się jak na wojnie 

Nowo zaprzysiężony radny powiatowy Ryszard Frączek tak właśnie skomentował wymianę zdań na temat tzw. afery na Płoni, którą szeroko opisują od wielu miesięcy Nowiny. Rozmawiano m.in. o tym kto powinien był pierwszy zgłosić sprawę do organów ścigania: radny czy starosta?

"Zjednoczeni w Prawdzie" i koncert Macieja Miecznikowskiego  

Ksiądz Stanisław Juraszek, Stanisław Żółciński, Andrzej Złoczowski, śp. Karol Magiera oraz śp. Marian Niewiadomski to osoby, którym przyznano medale im. ks. Stefana Pieczki "Unitas in Veritate".

Niebawem rozdanie medali im. ks. Prałata Stefana Pieczki [ZAPOWIEDŹ]   

Wydarzenie uświetni koncert Macieja Miecznikowskiego.

Oblicza Ziemi Raciborskiej poparły Dariusza Polowego 

- Darek Polowy to wiarygodny kandydat. Gwarantuje Raciborzowi stabilizację i rozwój - twierdzi Ryszard Frączek, lider Obliczy Ziemi Raciborskiej.

25 lat temu zmarł ks. Stefan Pieczka 

„Lepiej krótko świecić, niż długo kopcić” – mawiał ks. Pieczka. Czy było to dewizą jego życia, krótkiego, ale pełnego światła?

Polityczny bankiet kandydata na prezydenta. Dawid Wacławczyk w otoczeniu prawicy  

Zwolennicy prawicy przyszli na konwencję wyborczą komitetów kandydata na prezydenta Raciborza oraz Prawa i Sprawiedliwości. - Dziś samorządy, za rok Polska - wyjawiła ich zamiary posłanka Izabela Kloc.

Mandrysz odwołany. Wygarnął koalicji, że nikt mu nic nie powiedział 

- Wszyscy milczeli - powiedział z żalem na sesji odwoływany przewodniczący komisji budżetu Franciszek Mandrysz. Przekazał kolegom z rady, że żaden z nich nie może być pewien swej przyszłości.Za odwołaniem było 19 rajców, przeciw Andrzej Lepczyński, wstrzymał się Jan Wiecha.

Absurd na DK45. Łatają nową drogę 

W Studziennej i Sudole na drodze krajowej nr 45 pojawiły się asfaltowe, czarne placki. Szosa odnowiona późną jesienią 2011 roku już jest naprawiana. Tzw. nakładka, na jaką GDDKiA zdecydował się zamiast remontu generalnego to rozwiązanie krótkotrwałe.

Marsz dla Życia i Rodziny przeszedł ulicami Raciborza  

- Życie pojawia się, wzrasta i kształtuje w rodzinie. Kiedy nie szanuje się życia człowieka, trudno troszczyć się o jego wolność i własność - mówi Anna Borkowska-Kniołek z koordynującego marsze w całej Polsce Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny.

Radni zarzucają dyrektorowi G5 manipulację i atakują prezydenta  

Franciszek Mandrysz i Andrzej Lepczyński zarzucili dyrektorowi Dariuszowi Malinowskiemu, że traktuje rodziców "z góry".

Zobacz więcej