Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Franciszek Mandrysz

Radny Gminy Racibórz.

Kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej, działacz LKS Markowice, radny miejski VI kadencji, przewodniczący komisji budżetu.

Niepełnosprawni pokochali bibliotekę w Raciborzu. Zresztą nie tylko oni  

Dzięki realizacji projektu "Biblioteka bez barier" książnica stała się bardziej przyjazna osobom niepełnosprawnym i seniorom a z pomocy skorzystały również osoby bezrobotne oraz młodzież.

Wielkie święto osób sprawnych inaczej. Warsztat Terapii Zajęciowej w Raciborzu ma 25 lat [ZDJĘCIA]  

Warsztat Terapii Zajęciowej w Raciborzu obchodzi jubileusz 25-lecia istnienia. 220 osób niepełnosprawnych skorzystało przez te wszystkie lata z pomocy terapeutów WTZ, a 22 z nich podjęły pracę na wolnym rynku pracy - powiedział kierownik WTZ Franciszek Mandrysz, podczas uroczystej gali zorganizowanej w Raciborskim Centrum Kultury 5 listopada.

Nowe twarze, stare problemy 

Dzielnica Markowice była w miniowych kadencjach samorządu reprezentowana przez Franciszka Mandrysza. Radny należał do najaktywniejszych przedstawicieli mieszkańców, rocznie składał kilkadziesiąt wniosków do prezydenta w sprawach swych sąsiadów i wyborców. Na najbliższe 5 lat zastąpiła go w radzie Justyna Henek-Wypior.

Zamieszkać w Raciborzu... Jak i za ile? 

Młodzi mieszkańcy powiatu raciborskiego od lat wyjeżdżają za nauką i pracą. Wielu z nich nie decyduje się już wrócić na stałe do Raciborza. Spełniając swoje marzenia upiększają Kraków, Warszawę czy Wrocław. Swoją ciężką pracą powiększają bogactwo Austrii, Niemiec, Holandii, Irlandii, Wielkiej Brytanii. Jednak życie w wielkich...

Jak powodzi się raciborskim radnym? 

Porównujemy oświadczenia majątkowe złożone przez radnych u progu obecnej kadencji samorządu oraz w jej ostatnim roku. Sprawdźcie, komu udało się pomnożyć majątek, a kto się zadłużył.

Piraci nie lubią przeszkód 

Mieszkańcy ulicy Ordona w Markowicach zgłosili w urzędzie konieczność ustawienia na drodze przeszkody drogowej, by ukrócić zuchwałość piratów drogowych, nagminnie przekraczających tam prędkość.

Starosta Winiarski zarobi mniej, prezydent Lenk bez zmian 

Większość radnych powiatu raciborskiego opowiedziała się za obniżeniem pensji starosty raciborskiego Ryszarda Winiarskiego. Sam zainteresowany przed głosowaniem poprosił radnych, aby tak właśnie zrobili, po czym wyszedł z sali. Inaczej potoczyły się wypadki na sesji rady miasta Racibórz, gdzie decydowano o obniżeniu pensji prezydenta...

Z determinacją walczą o swoją poradnię zdrowia 

Mieszkańcy Markowic może w końcu doczekają się rozwiązania problemu miejscowego ośrodka zdrowia. Z taką przynajmniej nadzieją opuszczała salę obrad starostwa 10-osobowa delegacja raciborskiej dzielnicy. Gdyby nie ich determinacja, być może już dawno trafiłby w nowe – niekoniecznie lekarskie – ręce.

Wielki sukces uczniów ZPSWR, wygrali fotograficzny ogólnopolski konkurs "Uroki naszej okolicy III" 

Uczniowie kółka fotograficznego „ Pstryk ….i Ty możesz zostać mistrzem fotografii” ZPSWR z Wodzisława Śląskiego świętowali swój wielki sukces - zdobycie I miejsca w ogólnopolskim konkursie "Uroki naszej okolicy III".

Budżet Raciborza na 2018 rok przeszedł bez poparcia 9 radnych. "Za" był klub prezydenta i radny Rapnicki 

Miejska sesja budżetowa była krótka jak na posiedzenia obecnej kadencji. Zakończyła się po niespełna 4 godzinach. Budżet Raciborza na 2018 rok uchwalono z niewielką przewagą. Radni opozycji uznali propozycje budżetowe Mirosława Lenka za obarczone wysokim deficytem, kwestionowali wydatki na budowę nowych bloków przy Łąkowej i zauważyli,...

Czy Racibórz stać na oświatowe eldorado? 

63 mln zł chce wydać na oświatę w przyszłym roku prezydent Mirosław Lenk. Tymczasem uczniów ubywa i subwencja topnieje. Rosnące wydatki na szkoły oznaczają cięcia w innych dziedzinach. Jedynie radny Tomasz Cofała namawia radnych do dyskusji na temat oszczędności w szkołach. Kto go poprze w obliczu przyszłorocznych wyborów?

Mandrysz mówi: sprawdzam 

Czy strefa ekonomiczna działa jak powinna?

Loch: skwer to za mało dla Mieszka 

Rok wielkiego jubileuszu miejskiego dobiega końca. Zanim się zaczął snuto ambitne plany budowy pomnika księcia Mieszka Laskonogiego. Na razie symbolem władcy będzie skwer przy Mechaniku.

Markowice. Czy to dla urzędu obszar kolonialny? 

Sposób w jaki prezydent Raciborza traktuje dzielnicę irytuje radnego Franciszka Mandrysza. Powołując się na udaną sprzedaż działki sieci marketów Dino, radny zażądał by pieniądze - ponad 600 tys. zł zainwestować w Markowice. - Nigdy tak nie postępowaliśmy - oponował na sesji prezydent Mirosław Lenk.

Budżet 2018. Co nowego i za ile powstanie w Raciborzu w roku wyborczym? 

Czy w rok wyborczy wejdziemy z rekordowym poziomem inwestycji miejskich? Taki projekt budżetu dla Raciborza złożył prezydent Mirosław Lenk. Teoretycznie jego radni mają przewagę w samorządzie, ale z dyscypliną głosowania bywa różnie.

Niepełnosprawne osoby znalazły pracę w supermarkecie 

Kolejni uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej, który funkcjonuje przy Ośrodku Pomocy w Raciborzu, znaleźli zatrudnienie na otwartym rynku pracy. Artur i Tomek zostali pracownikami sklepu E. Leclerc.

Grobla szansą Markowic 

Radny Franciszek Mandrysz postuluje w magistracie o przebudowę ulicy Grobla u wlotu do dzielnicy. 

Zobacz więcej