Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Monika Łyczko

Radna gminy Pietrowic Wielkie

Startowała z KWW Tradycja, doświadczenie, rozwój

Emocjonalna sesja w Pietrowicach Wielkich. Podjęto decyzję o likwidacji szkoły w Samborowicach. Placówki w Krowiarkach i Pawłowie czeka ten sam los?  

Dawno nie było sesji Rady Gminy w Pietrowicach Wielkich, na której zebrało się tylu mieszkańców. Przyszli oni z Samborowic i przyglądali się radnym, którzy decydowali o przyszłości szkoły – jej likwidacji niedługo przed obchodami 100-lecia (przedszkole pozostaje). Radni większością głosów obrali kierunek niekorzystny dla walczących...

Do Krowiarek i Amandowa powróciły dożynki. Przez wsie przejechał korowód dożynkowy [ZDJĘCIA, RELACJA NA ŻYWO]  

Kolejne miejscowości powiatu raciborskiego dziękują za plony. Na początek niedzielnych obchodów korowód dożynkowy przejechał przez dwie wioski gminy Pietrowice Wielkie – Krowiarki i Amandów. Gośćmi byli m.in.: wójt Andrzej Wawrzynek i przewodniczący rady Piotr Bajak.  

Dawniej kąpały się tu konie, później było wysypisko śmieci. Teraz rosną drzewa  

Zalesiona w zaledwie czterech procentach gmina Pietrowice Wielkie wzbogaciła się o kolejne drzewa. Zasadzono je w Krowiarkach. To następna akcja proekologiczna w tej gminie. Drzewa sadzili uczniowie miejscowej podstawówki.

Czy Żychski zastąpi Wojnara? Nowiny Raciborskie o batalii o Nowoczesną 

Czy będzie zmiana władzy w "Nowoczesnej"? Naczelnik Krzysztof Żychski rzuca wyzwanie prezesowi Wojnarowi. Krzysztof Żychski szef raciborskiej oświaty w magistracie mówi, że spółdzielnia mieszkaniowa to nie firma Tadeusza Wojnara i jej członkowie mają prawo wiedzieć, ile zarabia prezes, mieć wgląd do umów i faktur. - Każdy członek...

Monika Łyczko pokieruje Krowiarkami. Sołectwo znów ma sołtysa 

Rozstrzygnięcie przyniosło drugie spotkanie wiejskie. Podczas pierwszego zebrania, chociaż zaproponowano 25 kandydatur, nikt nie chciał kandydować na urząd sołtysa.

Nie żyje Zdzisław Kozub z Krowiarek – były sołtys, radny, strażak i policjant 

Smutne informacje płyną z Krowiarek (gm. Pietrowice Wielkie). Zmarł Zdzisław Kozub, były sołtys tej wsi, wieloletni prezes miejscowej OSP, radny Pietrowic Wielkich oraz emerytowany policjant.

Oświadczenia majątkowe radnych z gminy Pietrowice Wielkie. Ile zarabiają? Co posiadają? 

Tym razem zaglądamy do kieszeni radnych z gminy Pietrowice Wielkie. Informacje podajemy na podstawie oświadczeń majątkowych, które rajcy mają obowiązek przedstawiać. Obejmują one stan majątku na 31 grudnia 2019 roku.

Jedni mają oszczędności, drudzy zaciągają kredyty 

Publikujemy oświadczenia majątkowe radnych z Pietrowic Wielkich. Kilku z nich prowadzi gospodarstwo rolne oraz działalności gospodarcze. Są też nauczyciele czy emeryci. Jest także radny z domem za 1 mln złotych.

Wielkanocne stoły w Pietrowicach Wielkich. Po raz pierwszy pokazał się Racibórz [ZDJĘCIA, FILM]   

Specjały regionalnej kuchni zaprezentowano w sobotę 6 kwietnia w Pietrowicach Wielkich na 12. Powiatowym Konkursie Potraw Regionalnych. Smak i wygląd oceniało jury złożone m.in. z polityków.

Łzy na sesji. Zapłakane radne i rozżalone władze w Pietrowicach Wielkich 

Smutna była końcówka grudniowych obrad pietrowickiego samorządu. Z gminy mają zniknąć dwie placówki - "domy dziecka" w Samborowicach i Cyprzanowie. Po ponad czterech latach ich działalności w wioskach, miejscowa ludność zżyła się z ich małymi mieszkańcami, a wśród nich radne Ilona Gawlica i Maria Palisa. Ich wystąpieniom na sesji...