Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Remigiusz Trawiński

Remigiusz Trawiński (ur. 20 marca 1958 roku w Warszawie) – polski przedsiębiorca, działacz i trener piłkarski.

Jako trener pięciokrotnie osiągnął mistrzostwo Polski w piłce nożnej z zespołem kobiecym RTP Unia Racibórz.

Remigiusz Trawiński jest właścicielem założonej przez siebie (wraz ze wspólnikiem) firmy Bruki Trawiński. Firma działa od 1 marca 1988 roku i jest wykonawcą dróg, placów, chodników, itp. Wśród wykonanych robót znajduje się między innymi ułożona z kostki brukowej płyta raciborskiego rynku.

Jako piłkarz Trawiński nie osiągnął większych sukcesów. Mieszkając w Opolu uzyskał uprawnienia trenerskie. Na początku zajmował się szkoleniem trampkarzy z LZS-u Dębska Kuźnia. Później prowadził LKS 07 Markowice, LZS Grzegorzowice oraz KP Unię Racibórz. Od 2000 roku prowadzi kobiecą drużynę Unii, do której powstania się przyczynił. Jego firma jest sponsorem zespołu. Od sezonu 2007/2008 zespół występuje w Ekstralidze, a w kolejnych pięciu sezonach sięgnął po mistrzostwo Polski. Na koncie sukcesów drużyna posiada również trzykrotnie zdobyty Puchar Polski oraz trzykrotne halowe mistrzostwo kraju.

Prywatnie jest żonaty, ma dwie córki - Magdalenę i Ewę.

Minęło 5 lat od rozpadu RTP Unia Racibórz. Co teraz robią mistrzynie?  

Dokładnie 28 listopada 2013 roku ostatni trening odbyły piłkarki nożne RTP Unia Racibórz - pięciokrotnego mistrza Polski. Co prawda klub formalnie zakończył działalność 3 marca 2014 roku, ale to właśnie 5 lat temu, pod koniec listopada doszło do pożegnalnego treningu na stadionie przy Zamkowej. Głównym powodem upadku RTP Unia Racibórz...

Słynny brukarz przejmie deptak do wiosny 2019 

Gdzie rozpoczną, a gdzie skończą się roboty przy remoncie ulicy Długiej? Dla kogo będą szczególnie uciążliwe? Co ocaleje, a co zniknie z deptaka – o tym 14 czerwca dyskutowano w nielicznym gronie na otwartym spotkaniu w magistracie.

Remont Długiej. Będzie głośno i będzie się pylić  

Do raciborskiego magistratu zaproszono handlowców z ulicy Długiej, która za ponad 3 mln zł będzie remontowana. Prace potrwają do wiosny 2019 roku. Budowlańcy zaczynają od rejonu placu Ofki. 

Szybka noga "Żyły". Czterdziestka na karku, on wciąż zachwyca 

Mowa o Marcinie Pawłowskim z Rogowa. W przeszłości wielokrotny mistrz Polski w futsalu, a obecnie jeden z wyróżniających się piłkarzy w drużynie PRD Kühn w Halowej Lidze Piłki Nożnej w Raciborzu.

Góra gruzu na Ostrogu. Mieszkańcy osiedla XXX-lecia narzekają na sąsiedztwo z firmą Trawińskiego 

Remont ulicy Armii Krajowej wzbudził w zeszłym roku wiele kontrowersji. Choć dawno się skończył, to jego niespodziewane skutki odczuli mieszkańcy domków na Ostrogu.

Czy stać nas na miliony pompowane w stadion? 

Nasz Czytelnik, mieszkaniec Płoni dziwi się tak dużemu zaangażowaniu finansowemu miasta w przebudowę stadionu miejskiego przy Zamkowej. Urząd wyda tam prawie 6 mln zł. – Zawsze coś jest realizowane kosztem czegoś – polemizuje z wątpliwościami płonianina Mirosław Lenk prezydent miasta.

Otwarcie Skweru im. ks. Pieczki: prezydent obiecał uporządkowanie reszty Placu Długosza  

Uroczystość uświetniły występy zespołu wokalnego Perspektywa, młodzieżowej orkiestry dętej i tańce ludowe dzieci z SP4.

W Wodzisławiu Śląskim budują to co w Raciborzu legło w gruzach  

Dziewczyny z okolic skrzyknęły się i od września wystartują w III lidze piłki nożnej kobiet pod nazwą SWD Wodzisław Śląski. Jest to drugi kobiecy klub z naszego regionu po UKS Gamów, który grać będzie w trzeciej lidze.

RTP Unia Racibórz: To jeszcze nie koniec pięciokrotnego mistrza Polski 

W poniedziałek odbyło się Walne Zgromadzenie Wyborcze zwołane przez zarząd RTP Unia. Sytuacja pięciokrotnego mistrza Polski w piłce nożnej kobiet była beznadziejna. Brak sponsorów i wsparcia ze strony miasta oraz wycofanie się głównego sponsora i założyciela klubu Remigiusza Trawińskiego spowodowało, że RTP Unia Racibórz mogła...

Pożegnanie z Europą 

Niespodziewana porażka Unii Racibórz w dwumeczu z mistrzyniami Turcji – Konakiem Belediyespor, najprawdopodobniej może zakończyć najlepsze 5 lat w krótkiej historii klubu. Piłkarki dostały wolną rękę i z końcem roku mogą odejść z drużyny pięciokrotnego mistrza Polski. Raciborskiej Unii pozostał jeden cel – wywalczyć mistrzostwo jesieni.

Chinasa, Grzywińska, Antończyk, Trawiński - wywiady po meczu - wideo!  

Zobacz co po zwycięskim meczu z mistrzem Słowenii powiedziały piłkarki raciborskiej Unii Chinasa Okoro Gloria, Gabriela Grzywińska i Daria Antończyk oraz jej sternik - Remigiusz Trawiński.

Unia Racibórz będzie mogła zagrać na Stadionie Narodowym 

Szykują się reformy w piłce nożnej kobiet, które mają na celu wypromowanie tej dyscypliny sportu. Już w mijającym sezonie udało się zrobić mały krok do przodu i zorganizować kobiecy finał Pucharu Polski na stadionie Warty Poznań, który obejrzało około 1500 widzów. W przyszłym sezonie finał tych rozgrywek ma zostać rozegrany...

Trawiński z PRD przebudują ulicę Kasprowicza za pół miliona złotych 

Raciborskie konsorcjum wygrało przetarg miejski, znów mając za konkurenta firmę Skanska z Warszawy, która niedawno sprzątnęła mu sprzed nosa wielki remont Wileńskiej/Warszawskiej.

Pokonały Unię Racibórz, teraz zagrają w finale Ligi Mistrzów  

Na przełomie września i października 2012 roku w Raciborzu i Wolfsburgu rozegrano dwumecz 1/16 Ligi Mistrzów Kobiet pomiędzy mistrzyniami Polski RTP Unia Racibórz, a wicemistrzyniami Niemiec - VfL Wolfsburg. Rywalizacja zakończyła się wówczas zdecydowanie na korzyść niemieckiego klubu, który wygrał 11:2. Już wtedy trener Remigiusz...

Remigiusz Trawiński na zebraniu Komisji ds. Piłkarstwa Kobiecego PZPN 

W najbliższy wtorek 12 marca w Hotelu Ibis w Warszawie odbędzie się spotkanie przedstawicieli Komisji ds. Piłkarstwa Kobiecego Polskiego Związku Piłki Nożnej z prezesami klubów Ekstraligi i I ligi kobiet.

Gol w 14. sekundzie. Unia w ćwierćfinale - zobacz wideo!  

Na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Grodzisku Wielkopolskim rozegrano zaległy mecz 1/8 finału Pucharu Polski pomiędzy liderem pierwszej ligi - Zagłębiem Lubin, a czterokrotnym mistrzem Polski - RTP Unia Racibórz.

Unia Racibórz zmierzy się z Zagłębiem Lubin 

Już w najbliższą sobotę RTP Unia Racibórz rozpocznie rundę rewanżową bieżącego sezonu. Na początek zespół z Raciborza w meczu 1/8 finału rozgrywek Pucharu Polski zmierzy się w Grodzisku Wielkopolskim z liderem I ligi - Zagłębiem Lubin (02.03.2013 r. - godz.15.00).

Zobacz więcej