Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Grażyna Pietyra

Radna Miasta Wodzisławia Śląskiego.

(zdj. UM Wodzisławia Śląskiego)

Żółta kartka dla Mieczysława Kiecy po raz czwarty. Ale do budżetu brak zastrzeżeń 

Absolutoryjna sesja wodzisławskiej rady miasta kolejny raz była powtarzanym w tej kadencji co roku spektaklem. Radni po przedstawieniu „Raportu o stanie miasta” przez prezydenta przeszli do dyskusji, a potem głosowania. Co było do przewidzenia, większością głosów Mieczysław Kieca po raz czwarty nie otrzymał wotum zaufania. Później...

Sprawdzian z człowieczeństwa ponad podziałami. Prawie cała sala WCK wypełniona darami 

Wodzisław Śląski oraz ościenne gminy zaangażowały się w zbiórkę zainicjowaną przez Mateusza Węglorza. Przygotowana na dary sala Wodzisławskiego Centrum Kultury wypełniła się prawie całkowicie. To niezwykle budujące, jak mieszkańcy regionu zmobilizowali się w niesieniu pomocy. 

Lokale o obniżonym standardzie w Wodzisławiu Śl. Radna: "Wiele z nich jest niezamieszkałych ze względu na stan techniczny" 

W Wodzisławiu Śl. od kilku tygodni trwa gorąca dyskusja na temat budowy nowy mieszkań komunalnych. Tymczasem jedna z tamtejszych radnych zwraca uwagę na zły stan techniczny lokali socjalnych. - Jest katastrofalny - przyznaje radna Grażyna Pietyra. Magistrat tłumaczy jednak, że ich estetyka pozostawia wiele do życzenia z powodu braku ich...

Prezydent Kieca naruszył dyscyplinę finansów publicznych? Część radnych chce, by to sprawdzono 

Komisja rewizyjna wodzisławskiej rady chce, by prezydent Mieczysław Kieca stanął przed rzecznikiem dyscypliny finansów publicznych. Chodzi o wynajem komercyjnego lokalu dla powołanego w zeszły roku Centrum Usług Wspólnych.

Atrakcje w Rodzinnym Parku Rozrywki "Trzy Wzgórza" do zmiany. Labirynt wstydu przekształcą w wodny plac zabaw? 

Kończący się okres gwarancji wodzisławskiego Rodzinnego Parku Rozrywki daje wiele możliwości. W końcu będzie można zrezygnować z feralnego labiryntu i w jego miejsce stworzyć lepszą i nowocześniejszą atrakcję. Miasto zaproponowało wodny plac zabaw, mieszkańcy z kolei zwracają uwagę, że to nie pomysł urzędu, a użytkowników...

Do trzech razy sztuka? Prezydent Kieca kolejny raz bez wotum zaufania [AKTUALIZACJA] 

11 radnych było przeciw, a 10 było za. To wynik głosowania nad udzieleniem wotum zaufania prezydentowi Wodzisławia Śl.

Wodzisław Śl. za 15 tys. zł dokarmi 220 kotów wolno żyjących 

Czy zmniejszając kwotę na zakup i wydawanie karmy społecznym opiekunom kotów wolno żyjących, wodzisławscy radni dopuścili się znęcania nad tymi zwierzętami? Do takich wniosków doszła opozycyjna część rady.

Dezyderiusz Szwagrzak: Nie jestem przywiązany do stołka przewodniczącego  

W trakcie konferencji prasowej Dezyderiusz Szwagrzak odniósł się przede wszystkim do zarzutów, jakie pod jego adresem kierowała m.in. radna Grażyna Pietyra. - Są one bezpodstawne - stanowczo podkreślał. - Większość tych oskarżeń i zarzutów nie warto nawet komentować - dodał.

Odwołanie przewodniczącego Szwagrzaka. Opozycja wyszła z sali [ZDJĘCIA]  

W Wodzisławiu Śl. chcieli odwołać przewodniczącego rady Dezyderiusza Szwagrzaka. Grupa radnych złożyła taki wniosek. Dziś (17.02) odbyła się w tej sprawie sesja. Nie obyło się bez gorącej atmosfery.

Jest zawiadomienie do prokuratury przeciwko Szwagrzakowi. Zostanie odwołany z funkcji przewodniczącego? 

Czy Dezyderiusz Szwagrzak może stracić stanowisko przewodniczącego Rady Miejskiej w Wodzisławiu Śl.? Opozycja złożyła wniosek o zwołanie nadzwyczajnej sesji. Wówczas ma być procedowany projekt uchwały w sprawie jego odwołania.

Prezydent i jego radni krytykują pracę przewodniczącego rady miasta 

Przewodniczący wodzisławskiej rady w ogniu krytyki. Niezadowoleni z jego pracy są nie tylko jego opozycyjni koledzy, ale również prezydent. – Jestem otwarty na różnego rodzaju uwagi, ale nie na zarzuty niepoparte konkretnymi argumentami – odpowiada sam zainteresowany.

Donos na Szwagrzaka. Mobbing czy pomówienia? W tle apel o dymisję 

Mobbing, niewłaściwe zarządzanie zasobami ludzkimi oraz nadużywanie funkcji służbowych do celów prywatnych. M.in. takie zarzuty padają pod adresem dyrektora wodzisławskiego ZAZ-u.

Radni przeciw obligacjom 

Większość wodzisławskich radnych nie wyraziła zgody na emisję obligacji, o co zabiegał prezydent Mieczysław Kieca.

Pani komendant oberwała za błędy podwładnego 

Za błędy pracownika odpowiada jego przełożony? Tak uznali wodzisławscy radni, którzy skargę na szefową straży miejskiej uznali za zasadną.

Radni chcą okna życia dla psów 

Jest inicjatywa, by w Wodzisławiu Śl. powstało okno życia dla psów. Miejsce, w którym można by anonimowo zostawić niechcianego czworonoga, zamiast - co niestety się zdarza - wywieźć go na przykład do lasu i porzucić.

Wielki śmietnik. Tak rano wyglądał Rodzinny Park Rozrywki 

Połamane meble, pełno pustych butelek, puszek, inne śmieci - Rodzinny Park Rozrywki w Wodzisławiu Śląskim wyglądał rano jak pobojowisko. Radna miejska Grażyna Pietyra apeluje do prezydenta Mieczysława Kiecy o podjęcie działań, które mają poprawić ład i bezpieczeństwo w parku.

Ostry spór o czerwoną ramkę z nazwiskami radnych 

Radykalne podwyżki za śmieci w Wodzisławiu Śl. stały się faktem. Przy okazji dyskusji o wysokości opłat wywiązała się inna, którą można nazwać sporem pomiędzy prezydentem Mieczysławem Kiecą a radnymi koalicji rządzącej. Poszło o czerwoną ramkę z nazwiskami radnych. Zdaniem rajców koalicji prezydent chciał celowo wprowadzić...

Zobacz więcej