środa, 23 stycznia 2019

imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa

RSS

Zbiórka na rzecz pogorzelców z Lubomi

07.03.2018 08:25 | 2 komentarze | żet

- Z godziny na godzinę pozostajesz bez dachu nad głową, bez ubrań, bez dokumentów, pieniędzy... Jest zima, mróz... Dzieci nie mają się w co ubrać, gdzie odrabiać lekcji, gdzie wykąpać się... Wszystko na co pracujesz całe Życie znika na Twoich oczach, a Ty nie możesz nic zrobić - pisza organizatorzy zbiórki na rzecz poszkodowanych w pożarze.

Zbiórka na rzecz pogorzelców z Lubomi
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Raciborzanin Sebastian Węgorowski zorganizował zbiórkę na rzecz pogorzelców z Lubomi, wśród których znaleźli się jego znajomi. - Organizujemy zbiórkę dosłownie WSZYSTKIEGO. Potrzebne są ubrania, żywność, środki czystości, meble, naczynia, a nawet materiały budowlane. Rozejrzyjcie się teraz po Waszych domach - tak, to wszystko co widzicie musimy wspólnie pomóc odbudować! Mogą być nawet używane, ale sprawne sprzętu AGD, RTV. Kochani, ubrania potrzebne dla dziewczyn/kobiet w rozmiarach S/M. Rzeczy można przywozić do Centrum Ślubnego w Raciborzu przy ulicy Jana Pawła II 24 - uprzednio proszę o kontakt pod numerem 888 056 744. Jeżeli nie możecie osobiście przywieźć, to przyjedziemy, spakujemy i podziękujemy - informuje S. Węgorowski.

Osoby z okolic Wodzisławia mogą zawozić rzeczy do Czyżowic (S. Węgorowski podaje adres w prywatnej wiadomości na Facebooku lub telefonicznie). Więcej informacji na temat zbiórki TUTAJ.

Przypomnijmy, do pożaru doszło 5 marca około godz. 11.00. W ogniu stanął dach i poddasze domu jednorodzinnego. Pomimo szybkiej akcji strażaków, spaleniu uleglo całe piętro budynku. Więcej informacji, zdjęcia i film ze zdarzenia: Pożar domu w Lubomi [ZDJĘCIA], [FILM].