środa, 23 stycznia 2019

imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa

RSS

Kanalizacja w Lubomii. W końcu coś zaczyna się dziać

01.03.2018 13:00 | 0 komentarzy | mak

Wiosną mają ruszyć pierwsze roboty związane z budową kanalizacji w Lubomi. Kluczowa dla całej inwestycji będzie budowa rurociągu i sieci kanałów pomiędzy Brzeziem a Grabówką.

Kanalizacja w Lubomii. W końcu coś zaczyna się dziać
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Już nie raz informowaliśmy, że w Lubomi wybudują 24 km kanalizacji i przy okazji kompleksowo wyremontują drogi. Zadanie powoli wkracza w fazę realizacji. Gmina właśnie rozstrzygnęła przetarg na wybór firmy, która będzie prowadziła nadzór nad całą inwestycją. Wygrała firma Safege, która należy do francuskiej grupy Suez. - Firma będzie między innymi prowadzić nadzór inwestorski nad realizacją robót, wdrażać, zarządzać, rozliczać i kontrolować realizację projektu - podaje przykłady wójt Lubomi Czesław Burek.

Zmienili warunki i udało się

Firma została wybrana dopiero za drugim podejściem. Pierwszy przetarg został unieważniony. Zgłosiła się do niego tylko jedna firma, ale kwota, jaką zaoferowała, przekraczała możliwości budżetowe gminy. W budżecie było zabezpieczone na ten cel 1,05 mln zł, a firma oczekiwała 1,5 mln zł. Wraz z unieważnieniem przetargu władze gminy nieco zmieniły jego wymogi. Wcześniej wymogiem było, by przedstawiciele firmy byli na miejscu codziennie. Po zmianach - 2-3 dni w tygodniu. - Dzięki zmianie warunków do drugiego przetargu zgłosiło się kilka firm - dodaje wójt.

Umowa z firmą Safege - która zaproponowała realizację inwestycji za kwotę 1,03 mln zł - została podpisana 5 lutego.