Wtorek, 13 kwietnia 2021

imieniny: Przemysława, Hermenegildy, Marcina

RSS

Park po nowemu najpiękniej wygląda nocą

03.02.2018 12:53 | 3 komentarze | mak

Zakończyła się inwestycja, która polegała na zagospodarowaniu parku wraz z placem zabaw, a wcześniej też na budowie miejsc postojowych.

Park po nowemu najpiękniej wygląda nocą
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Plac zabaw wzbogacił się m.in. o nowe huśtawki i zjeżdżalnię linową. Pod elementami istniejącej wcześniej siłowni „pod chmurką” zastosowano bezpieczną nawierzchnię poliuretanową. Powstały nowe chodniki i ciągi spacerowe, a wzdłuż nich efektowne oświetlenie. Są też nowe ławki, kosze, strefa piknikowa. Do tego więcej drzew i krzewów.

– Wiosną planujemy jeszcze uruchomić na terenie parku monitoring i hotspot. Myślimy też o zakupie grilla - mówi zastępca wójta Lubomi, Bogdan Burek.

Całość (wraz z wybudowanymi wcześniej miejscami postojowymi) kosztowała prawie pół miliona złotych. Na realizację gmina dostała dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Park z placem zabaw miał być gotowy do końca listopada, jednak firma, która wygrała przetarg na jego realizację, nie zdążyła. Skończyła na początku stycznia. Za niedochowanie terminu gmina naliczyła karę w wysokości około 8 tys. zł.

(mak)