Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Pod Raciborzem zorganizowano święto piwa, wydarzenie potrwa do niedzieli [ZDJĘCIA]

Fundacja na Rzecz Ochrony Dóbr Kultury udostępniła teren, organizacją zajął się miejscowy browar. Do niedzieli potrwa I Rzuchowskie Święto Piwa odbywające się wokół miejscowego pałacu.

Pod Raciborzem zorganizowano święto piwa, wydarzenie potrwa do niedzieli [ZDJĘCIA]
Rzuchowskie Święto Piwa rozpoczęło się w piątek i potrwa do niedzieli

Choć Międzynarodowy Dzień Piwa przypada w pierwszy piątek sierpnia, to w Rzuchowie (gm. Kornowac) postanowiono uczcić ten dzień w weekend 30 września - 2 października. To pierwsza odsłona tego wydarzenia w takiej formie. Wcześniej podobne spotkania, choć z mniejszym rozmachem, odbywały się przy miejscowym browarze, który do Rzuchowa przeniósł się spod Częstochowy w 2018 roku.

- Właściciel rzuchowskiego pałacu zachęcał nas, abyśmy zrobili coś razem, no i jesteśmy - uśmiechał się Paweł Solik z Browaru Kraftwerk. To z jednej strony kolejne wydarzenie odbywające się na terenie pałacu, z drugiej okazja do pokazania, że w Rzuchowie produkowany jest piwo kraftowe.

W ramach wydarzenia zaplanowano takie atrakcje jak: plenerowy pokaz warzenia piwa, cykl koncertów, zabawy i atrakcje dla dzieci, oraz możliwość zwiedzania lokalnego browaru rzemieślniczego.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Hub (188.137. * .8) 02.10.2022 18:27

Racja

~dgh (46.223. * .213) 02.10.2022 06:06

Plastykowe kubki na święcie piwa to profanacja i obciach - i to nie z powoduów ekologicznych.
Nie macie porządnych kufli?