Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Hubertus 2022 w Raciborzu - na Ostrogu i w centrum Raciborza

Jeźdźcy z całego regionu zjechali się na Hubertusa do Huzarskiej Doliny, na który zaprosił ich Ludwik Gorczyca. Prezentujemy zdjęcia i materiały wideo z Ostroga oraz z parady ulicami Raciborza.

Hubertus 2022 w Raciborzu - na Ostrogu i w centrum Raciborza
Ułani są jedną z grup, które wzięły w imprezie organizaowanej przez Ludwika Gorczycę

Materiał wideo:

Wyjazd z Huzarskiej Doliny nastąpił po tym jak odprawiono mszę polową i bieg konny na 3 km.

Parada konna ruszyła ulicami Raciborza. Wpierw przemieszczała się w rejonie tzw. wysokiego Ostroga, a następnie skierowała się w stronę Rynku. Po drodze przez dwa ronda - turbinowe oraz Żołnierzy Wyklętych, kawalkada udała się na ulicę Odrzańską, później Chopina i wróciła ul. Kowalską na ul. Reymonta. Stąd - znów przez oba ronda weszła pod Zamek i niskim Ostrogiem dotarła z powrotem na Huzarską.

Z przejazdu obok Mechanika prowadzililśmy transmisję na żywo. 

Wśród gości honorowych była senator Ewa Gawęda i poseł Adam Gawęda. Sami mają doświadczenia w jeździe konnej, z reguły pozytywne, choć nie wszytskie.

Jeszcze w Huzarskiej Dolinie pokazaliśmy uczestników Hubertusa, jak ruszają do biegu crossowego przy wale na dystansie 3 km.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Heh (46.204. * .14) 02.10.2022 00:07

Ludwik niczym hrabia w czerwonym kubraku ;)