Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Piknik dla Mikiego. Piłka Monety, pietrowickie serca i kałasznikow na stole

Od rana do wieczora można było odwiedzać Piknik Charytatywny na terenie byłej szkoły i gimnazjum przy ul. Opawskiej. Zgromadzono tam ofertę, z której cały dochód trafił na leczenie Mikołaja Kubali.

Piknik dla Mikiego. Piłka Monety, pietrowickie serca i kałasznikow na stole
Tomasz Kuryłowicz zaprosił do współpracy przy pikniku z kwestą dla Mikiego liczne podmioty

Materiał wideo:

Imprezę rozpoczęli młodzi piłkarze - na boisku spotkały się 3 drużyny - z Kornowaca, Płoni oraz Akademii United z Raciborza.

Obok boiska ustawione były stoły, gdzie można było przysiąść, by zjeść ciasto, kiełbaskę i napić się ciepłej herbaty lub kawy.

Kolejka ustawiała się często do jednostki strzeleckiej, która zapraszała na pokaz militariów oraz strzelanie do celu.

Stowarzyszenie sprzedawało popcorn, na którego zawsze jest wielu chętnych.

Na zaproszenie organizatorów chętnie odpowiedziały gospodynie z gmin powiatu - przybyły KGW z Roszkowa, Bieńkowic, Chałupek, Tworkowa i Owsiszcz. - Nie zawiodły też nasze koleżanki z Ukrainy, przynosząc swoje specjały. Ich bułeczki rozeszły się najszybciej. Pomógł nam też Cyprzanów. Tamtejsza rada sołecka przywiozła dziś ponad 20 blach ciasta. Z Rzuchowa pojawiły się ciasteczka paczkowane - wyliczał Tomasz Kuryłowicz z RCPiW.

W sprzedaży były cegiełki na rzecz Mikołaja po 10 i 20 zł stanowiące jednocześnie pełne losy.

Okrągłą kwotę 100 euro przyniosła licytacja piłki ufundowanej przez Łukasza Monetę - raciborzanina grającego w Ruchu Chorzów.

Na placu między budynkami dawnych szkół spacerowała maskotka bałwanka Olafa z Krainy Lodu i pozowała do wspólnych zdjęć.

Na ciepło można było kupić kiełbaski z grilla, które ufundowały firmy Janeta i Seget.

Strażacy z Lekartowa pospieszyli z prezentacją sprzętu pożarniczego. Nie zabrakło stoiska z malowaniem twarzy, z którego skorzystał nawet T. Kuryłowicz wybierając motyw dinozaura.

- Sami byśmy nie podołali tak dużemu przedsięwzięciu, dlatego jesteśmy wdzięczni tym wszystkim, którzy włączyli się w nasze działania. Tak naprawdę prawie nie spaliśmy ostatnie 4 tygodnie, przygotowując się do imprezy. Nawet wczoraj, do północy niektórzy siedzieli w kuchni, a inni już byli tu od godz. 8.00. Modliliśmy się o pogodę, bo zastał nas tu deszcz - przyznał Tomasz Kuryłowicz.

Obsługujący stoiska pokazali wielkie serca w niedzielę 25 września

Ciekawostką było stoisko z zabawkami, które dowieziono na piknik dwoma samochodami. Pochodziły z darów i dochód z nich trafiał do puszki dla Mikiego.

Znani raciborzanie - rysowniczka i przedsiębiorczyni Julia Parzonka malowała buźki, a Ludwik Gorczyca ze stajni Huzarska Dolina urządził oprowadzanki konne.

- Widać, że ludzie chętnie wrzucają pieniądze do puszek, a my robimy co możliwe, żeby jak najwięcej uzbierać - podsumował T. Kuryłowicz.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~NIERÓB_Z_OSIRU (77.111. * .10) 25.09.2022 22:10
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu