Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Legendarna Tęczowa znowu tętniła życiem i muzyką. Do tańca przygrywała Kapela Timingeriu [ZDJĘCIA]

Imprezę zorganizowano w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego OFF-ka i 30-lecia Tetraedru. Goście oraz uczestnicy festiwau mogli tańczyć przy ludowej muzyce do północy.

Legendarna Tęczowa znowu tętniła życiem i muzyką. Do tańca przygrywała Kapela Timingeriu [ZDJĘCIA]
Uczestnicy potańcówki bawili się w najlepsze cały wieczór.

23 września w dawnej kawiarnii "Tęczowa" odbyła się potańcówka bałkańska z kapelą Timingeriu.

Kapela Timingeriu jest rodzinnym zespołem, który powstał z potrzeby doświadczania muzyki jako sytuacji w konkretnym miejscu, czasie jak i kontekście. Granie jest dla zespołu pretekstem do spotkania, sytuacją żywą oraz otwartą.

Kapela Timingeriu (na zdjęciu - Mateusz Rybicki, Katarzyna Kapela Timingeriu, Jacek Timingeriu, Jakub Kurek)

Grając i śpiewając żywiołową muzykę cygańską, bałkańską, jak również i żydowską, prowokują do tańca, tworzą luźną atmosferę spotkania i zabawy. Początki grupy sięgają ich wyprawy muzycznej do Rumunii w roku 2009.

Od tej pory zespół powiększył swój skład o kolejnych amatorów przygód muzyki, którzy podróżują z instrumentami nie tylko po całej Polsce, ale i za granicą różnymi środkami transportu, chociażby: stopem, rowerami, barką lub samochodem.

W skład zespołu wchodzą: Katarzyna Kapela Timingeriu (śpiew, skrzypce), Jacek Timingeriu (śpiew, akordeon), Ewa Timingeriu (śpiew, klarnet), Jędrzej Kuziela (instrumenty perkusyjne), Mateusz Rybicki (klarnet, śpiew), Jakub Kurek (trąbka, śpiew), Mikołaj Nowicki (kontrabas).

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Rack (46.204. * .82) 25.09.2022 00:32
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu