Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Po raz 24. przejadą szlakiem pożaru z 1992 roku

W niedzielę, 28 sierpnia o godz. 14:00, ze stadionu miejskiego w Kuźni Raciborskiej wystartuje XXIV edycja Rodzinnego Rajdu Rowerowego szlakiem pożaru z 1992 roku.

Po raz 24. przejadą szlakiem pożaru z 1992 roku
Impreza ma charakter rodzinnej rekreacji (fot. arch. Nowiny.pl)

Na trasie przygotowano liczne niespodzianki. Uczestnicy będą musieli wykazać się wiedzą dotyczącą bezpieczeństwa w lesie oraz zagadnień związanych z ochroną przeciwpożarową lasu, jak również dzielnie zawalczyć w konkurencjach sportowych.

- Niewątpliwą atrakcją Rajdu są piękne punkty widokowe, zwiedzanie terenów pożarzyska, które obecnie porośnięte są szkółkami leśnymi różnych gatunków drzew. Można także zobaczyć zbiorniki przeciwpożarowe, wieże obserwacyjne, oraz lotnisko leśne - mówi Anna Kijek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej.

Biuro zawodów czynne od godz. 12:00. TUTAJ regulamin. 

Uczestnicy będą wypuszczani grupami do lasu od godz.14:00. - Pogoda zamówiona - uśmiecha się dyrektor Kijek.

Sponsorem głównym imprezy jest Gaz-System.

30 lat po wielkim pożarze 26 wiadomości, 8 komentarzy w dyskusji, 1029 zdjęć

Ludzie

Anna Kijek

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].