Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Leśne przygody. Oto 5 pomysłów na wycieczki rowerowe w okolicy [ZDJĘCIA]

Lato w pełni, pogoda dopisuje, lecz pomysły... no cóż, nie zawsze są. Dlatego też wychodzimy z propozycją 5 wycieczek rowerowych, z leśnym akcentem. 

Leśne przygody. Oto 5 pomysłów na wycieczki rowerowe w okolicy [ZDJĘCIA]
Wycieczka rowerowa z leśnym akcentem? Podpowiadamy, gdzie jechać, fot. poglądowe pexels

1. Jankowicka Studzienka

Miejsce otoczone lasem, z licznymi ścieżkami spacerowymi oraz rowerowymi. Idealne do zrobienia postoju, by odpocząć, coś zjeść i zobaczyć z bliska wiekowe ołtarze i figury. 

Miejsce z historią

Historia Studzienki jest ściśle związana z dziejami jankowickiego kościoła oraz z podaniem ludowym o księdzu Walentym, który w 1433 roku zginął z rąk husytów, spiesząc do chorej kobiety. Przed śmiercią skrył w dziupli dębu bursę z Przenajświętszym Sakramentem. Odnaleziono ją po latach, co dało początek wielkiemu kultowi Bożego Ciała.  

2. Meandry Odry

Trasa biegnąca niedaleko dawnego przejścia granicznego w Chałupkach. Na trasie jest wieża widokowa, z której rozpościera się widok na rzekę odrę i okoliczne pola. Pętla malowniczej trasy liczy ok 4 km. A po wycieczce warto udać się do pobliskiego Zamku w Chałupkach na dobrą kawę, ciasto lub nawet obiad. 

3. Baszta Rycerska (i Balaton)

Korzystajcie, póki otwarta, bo zimą zwiedzania nie ma. Obecnie w weekendy na baszcie rycerskiej w Wodzisławiu odbywają się koncerty, co jest dodatkowym atutem. A stąd już przysłowiowy rzut beretem na Balaton.

4. Las Gichta w Żorach

Coś dla fanów leśnych wertepów, wody, śpiewu ptaków i szumu drzew. Możliwości jeżdżenia po Gichcie jest ogrom. Idealne miejsce do jazdy całą rodziną. Po drodze można 'zahaczyć' o bunkier. 

5. Rezerwat Przyrody Łężczok

Malowniczy rezerwat położony jest pomiędzy Raciborzem, Nędzą, Zawadą Książęcą i Babicami. Znajduje się na terenie Parku Krajobrazowego „Cysterskie Kompozycje Krajobrazowe Rud Wielkich”. Przechodzą przez niego dwa szlaki turystyczne oraz jedna trasa rowerowa z punktami widokowymi i 8 stawami. Na miejsce można dojechać samochodem i zostawić go na dużym parkingu, przy którym są wiaty w których można odpocząć. 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].