Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jak szukać swoich przodków? Biblioteka zaprasza na warsztaty genealogiczne [ZAPOWIEDŹ]

Raciborska biblioteka zaprasza wszystkich zainteresowanych poszukiwaniami swoich korzeni do udziału w warsztatach genealogicznych. Warsztaty odbędą się 16 września w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.

Jak szukać swoich przodków? Biblioteka zaprasza na warsztaty genealogiczne [ZAPOWIEDŹ]

Warsztaty poprowadzą genealodzy ze Stowarzyszenia Twoje Korzenie w Polsce będący z wykształcenia historykami i archiwistami. Stowarzyszenie to zajmuje się przede wszystkim szerzeniem wiedzy na temat genealogii.

Poszukiwanie korzeni swojej rodziny to fascynujące zajęcie, które niejednokrotnie prowadzi do zaskakujących odkryć. Takie odkrycia rzucają zupełnie nowe światło na nasze rodzinne historie, a przede wszystkim sprawiają, że pamięć o naszych przodkach pozostaje żywa. Jeśli interesujesz się rodzinną historią i nie wiesz od czego zacząć poszukiwania, jeżeli w twoim rodzinnym szranku skrywają się tajemnice do rozwikłania, to warsztaty genealogiczne wskażą Ci drogę.

Podczas warsztatów użytkownicy dowiedzą się od czego zacząć takie poszukiwania genealogiczne.B ędzie również mowa o archiwach domowych - w jaki sposób je tworzyć i jakie informacje w nich gromadzić. Pracownicy Stowarzyszenia omówią również podstawowe źródła do badań genealogicznych i przedstawią bazy internetowe, która pozwolą na przeprowadzenie poszukiwań bezkoni eczności ruszania się w domu.

Warsztaty genealogiczne

16 września, godzina 17.00 – Biblioteka, ul. Kasprowicza 12

Europejskie Dni Dziedzictwa to projekt kulturalny, społeczny i edukacyjny o zasięgu ogólnoeuropejskim. Co roku we wrześniu mieszkańcy Starego Kontynentu mogą bezpłatnie zwiedzić najciekawsze zabytki w swojej okolicy, również te niedostępne na co dzień, oraz wziąć udział w wielu wydarzeniach kulturalnych i edukacyjnych.

Warsztaty genealogiczne zostaną przeprowadzone w ramach projektu „Pamięć (znów) odnaleziona”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

źródło: MiPBP w Raciborzu

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].