Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Oui! Mieszkańcy Niedobczyc oficjalnie mogą nazwać się paryżanami. Zobacz, jak powstaje Wieża Eiffla na rondzie Niedobczyce-Paryż

Zgodnie z zapowiedzią w nocy z 16 na 17 sierpnia rozpoczął się montaż słynnej Wieży Eiffla, która stanie na rondzie Niedobczyce-Paryż.

Oui! Mieszkańcy Niedobczyc oficjalnie mogą nazwać się paryżanami. Zobacz, jak powstaje Wieża Eiffla na rondzie Niedobczyce-Paryż
Wieża jeszcze nie jest gotowa. Jej budowa potrwa prawdopodobnie do późnych godzin nocnych lub do rana.

Przypomnijmy. Wszystko zaczęło się już w 2019 roku, kiedy ponad 400 mieszkańców podpisało się pod tym, by zbudować Wieżę. 

Projekt pojawił się jako jedna z pozycji w Budżecie Obywatelskim. Okazało się, że pomysł zbudowania Wieży Eiffla na rondzie  cieszy się całkiem sporym zainteresowaniem i tak oto projekt przeszedł dalej w Budżecie Obywatelskim. Teraz na własnych oczach doświadczamy, jak plan zaczął przeradzać się w życie. 

@nowiny_pl

Oui! W Rybniku mamy swój maly Paryż. Zobacz, jak powstaje wieża Eiffla!!

♬ Memories of Paris - Paris Cafe Society
– To zaczęło się w 2019 roku, gdy powstało rondo Niedobczyce-Paryż i (pomyśleliśmy), że taką wisienką na torcie będzie Wieża Eiffela. Dlatego grupą zebraliśmy się w Urzędzie Miasta i uzgodniliśmy, że będziemy szukać firmy, która się tego podejmie. Udało nam się wygrać w Budżecie Obywatelskim i teraz ta Wieża powstaje. Radość jest ogromna. Tutaj stało dużo ludzi, panie już uważają się za paryżanki. Jest to pierwsza taka wieża na Śląsku i niejedno miasto nam zazdrości – Mówi Henryk Ryszka w towarzystwie Andrzeja Cyran i Henryka Dragona. Panowie są inicjatorami tego pomysłu. 

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Kornelin (46.134. * .149) 17.08.2022 12:18

Zbytek, ekstrawagancja, próżność... Ale jeśli Rybnik stać to niech sobie ozdabia ronda jak chce.

~Kondom (5.173. * .168) 17.08.2022 11:46
oceniono 1 raz
1

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~exraciborzanin (31.0. * .21) 17.08.2022 10:34

A Hetmańską przemianujemy na Champs-Elysees i dodamy paryski szyk.