Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Biały Wieczór po raz trzeci złączy mieszkańców Żor [ZAPOWIEDŹ]

Zainspirowani tradycjami francuskich miasteczek, MOK Żory po raz kolejny zaprasza wszystkich mieszkańców do wspólnego stołu. „Klasyczny wieczór z jazzowymi przyprawami” to ostatnie brzmienie kończące Interdyscyplinarny Festiwal Ekologiczny Bee Sjesta, tradycyjnie organizowany w formie plenerowego koncertu o wyjątkowym charakterze.

Biały Wieczór po raz trzeci złączy mieszkańców Żor [ZAPOWIEDŹ]
Biały Wieczór. Zobacz naszą archiwalną galerię zdjęć z zeszłorocznej edycji

Wszyscy uczestnicy ubrani w białe stroje zasiądą przy stołach ulokowanych w miejskiej przestrzeni, bogato zastawionych produktami, które sami przyniosą, a ich rozmowom towarzyszyć będzie muzyka grana na żywo.

Tego wieczoru na scenie podamy najlepsze specjały. Mistrz fortepianu Bogusław Kaczmar, jako członek big bandów, orkiestr i sekcji rytmicznych akompaniował największym gwiazdom estrady (nawet samej Bonnie Tyler!). Tym razem na scenie będzie towarzyszył Beacie Przybytek, artystce uznawanej za najciekawszy głos polskiej sceny jazzowej, o mięsistym „czarnym” brzmieniu. Za płytę „I’m Gonna Rock You” otrzymała nagrodę muzyczną Programu III Polskiego Radia, a za album „Zbigniew Wodecki – Dobrze, że jesteś” była nominowana do najważniejszych polskich nagród muzycznych. Na scenie nie zabraknie również lokalnego „przysmaku” - Justyny Rychlewskiej. Wokalistki na co dzień występującej w formacji AF Music, tworzonej przez pasjonatów i miłośników, dla których muzyka jest odskocznią od szarej rzeczywistości, sposobem na wyrażanie emocji, a którymi obficie częstują słuchaczy podczas występów. Tym razem akompaniament zgotuje jej Bartłomiej Świtacz, znający sztukę muzyczną „od kuchni”. W końcu na co dzień z powodzeniem pracuje z muzyką klasyczną, improwizowaną i rozrywkową. Na deser zaserwujemy występ z okazji tegorocznej edycji Narodowego Czytania. Tym razem, bohaterem akcji zachęcającej do wspólnego czytania został zbiór „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza wydany równo dwieście lat temu. Grupa teatralna Art.Buzz zainspirowana dziełem, przygotowała smakowity występ, pełen scenek teatralnych, humoru i apetycznej atmosfery. Również w tym klimacie odbędzie się, kończące wydarzenie, mini jam sesson dla chętnych. A jest ich wielu, dlatego nie ma czasu do stracenia. Otwierajcie szafy, przeszukujcie internet w celu znalezienia najpiękniejszej białej kreacji, rezerwujcie miejsce w kalendarzu i co najważniejsze: łapcie za telefon i wybierzcie numer naszego sekretariatu: 43 42 436 wew. 23 lub 14! - informują organizatorzy.

„Biały Wieczór” odbędzie się w sobotę, 3 września o godzinie 18:00 na żorskim Rynku i będzie to już trzecia edycja wydarzenia, które z roku na rok zdobywa coraz więcej fanów.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].