Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Apteczka podróżna. Co warto zabrać ze sobą w trasę?

Wyjeżdżasz na wakacje lub udajesz się w krótką podróż? Jedziesz sam/a, z towarzyszem/ką, a może z dziećmi? Nie zapomnij zabrać ze sobą apteczki podróżnej, w której powinny znaleźć się podstawowe leki.

Apteczka podróżna. Co warto zabrać ze sobą w trasę?
Zanim wyruszysz w podróż sprawdź, czy twoja apteczka podróżna ma wszystko czego potrzeba w nagłym wypadku

Na wszelki wypadek

Apteczka samochodowa to jedno, a apteczka podróżna to drugie. Taka mała apteczka, zaopatrzona w podstawowe leki potrafi uratować w momencie niespodziewanego kryzysu. Owszem, można powiedzieć, że przecież lek na ból głowy czy przeciwbiegunkowy można kupić bez recepty chociażby na stacji benzynowej lub w popularnej Żabce. Nie zawsze jednak takie miejsce jest pod ręką, szczególnie gdy jesteśmy w długiej trasie lub na wycieczce rowerowej i akurat przejeżdżamy przez las, a lek potrzebny jest 'na już'.

Co warto mieć ze sobą?

Przede wszystkim apteczka powinna być dostosowana do miejsca w które jedziemy. Nie chodzi o to, by zabierać ze sobą całą aptekę... Więc co zabrać? Lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy, coś od bólu gardła, od biegunki/ niestrawności/zaparć, elektrolity, lek lokomocyjny, plaster (w paskach, a jeśli mamy w całości - również nożyczki), środek do dezynfekcji. Przydatne mogą okazać się krople do oczu i krople do nosa, szczególnie jeśli jesteśmy alergikami. Dla pań - środki higieny osobistej.

Masz wadę wzroku?

Nie zapomnij o zapasowych soczewkach lub zapasowych okularach.

Komary, kleszcze

Jeśli jedziesz w miejsce, gdzie istnieje duże prawdopodobieństwo złapania kleszcza czy pogryzienia przez komary, warto mieć ze sobą przyrządy do usuwania kleszczy i preparaty na owady w spray'u.

Bierzesz leki stałe?

Sprawdź ich datę ważności oraz zapas na podróż. Jeśli są to leki na receptę, odwiedź lekarza przed wyjazdem jeśli będzie taka konieczność.

Upał?

Jeśli w miejscu do którego jedziemy temperatury mają być wysokie, nie zapomnijmy o kremie z filtrem.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].