Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Żołnierze znowu na Zamku Piastowskim w Raciborzu [ZDJĘCIA]

Z okazji weekendu z wojskiem na Zamku Piastowskim w Raciborzu zorganizowano mobilny punkt rekrutacyjny. Żołnierze zadbali, aby ten dzień był rozrywką dla dzieci i dorosłych.

Żołnierze znowu na Zamku Piastowskim w Raciborzu [ZDJĘCIA]
Mobilny punkt rekrutacyjny na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

Uczestnicy nie tylko zostali przyjaźnie powitani przez żołnierzy, ale również mieli możliwość obejrzenia zarówno nowoczesnego sprzętu wojskowego, jak i tego używanego dawniej. Każdy chętny mógł wziąć do rąk sprzęt oraz broń, a także przymierzyć kamizelki taktyczne i kuloodporne oraz hełmy i maski. Od godziny 10.00 do 14.00 bohaterowie dnia, czyli żołnierze polskich sił zbrojnych chętnie opowiadali o tym, co w wojsku najlepsze.

Czternastoletni chłopak, który uwielbia klimaty wojskowe. W przyszłości chce wstąpić do wojska.

Dzisiejsze wydarzenie związane jest z ogólnokrajowa akcją "Weekend z wojskiem". Akcja ta odbywa się w różnych miejscach w całym kraju. W naszym województwie pikniki są zaplanowane dziś - czyli 13 sierpnia - w Tychach. Jutro odbędzie się piknik w Będzinie, natomiast w Święto Wojska Polskiego, czyli 15 sierpnia, planowany jest piknik w Istebnej. Akurat dzisiaj nie organizujemy pikniku, tu na Zamku Piastowskim, ale mamy mobilny punkt rekrutacyjny, który jutro będzie w Rybniku na terenie kampusu, a w poniedziałek będzie można nas spotkać w Wodzisławiu Śląskim na stadionie MOSiR. Na naszym stanowisku promocyjnym można zapoznać się z warunkami pełnienia służby, złożyć wniosek zarówno do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej jak i terytorialnej służby wojskowej. Można dowiedzieć się szczegółów na temat aktywnej rezerwy -

mówi kapitan Michał Szymik.

Kapitan Michał Szymik.

Dodatkową atrakcją była Strzelnica pneumatyczna Fundacji Byłych Żołnierzy i Funkcjonariuszy Sił Specjalnych "Szturman", na której dzieci, młodzież i dorośli mogli spróbować swoich sił w strzelaniu do przygotowanych tarcz.

Joanna i Tomasz z dziećmi, Simonem i Danielem. To polsko-czeska rodzina, która przyjechała z Niemiec, aby odwiedzić rodzinę, a przy okazji zapoznać dzieci bliżej z wojskim polskim.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].