Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

OFF Festival 2022 w Katowicach - pierwsza postpandemiczna odsłona [ZDJĘCIA]

W Dolinie Trzech Stawów w Katowicach trwa 15. edycja OFF Festivalu. Święto koneserów muzyki powróciło po dwóch latach pandemicznej przerwy. W pierwszym dniu festiwalu wystąpili między innymi Mura Masa, Ride, Bikini Kill, DIIV i Makaya McCraven.

OFF Festival 2022 w Katowicach - pierwsza postpandemiczna odsłona [ZDJĘCIA]
Przed nami jeszcze dwa dni muzycznej przygody – występy takich artystów jak Iggy Pop, Metronomy, Bikini Kill czy Yard Act. / fot. Maciej Kanik

Tegoroczny OFF Festival to łącznie około 70 koncertów, na pięciu scenach. Dla miłośników dobrej książki zorganizowano Kawiarnię Literacką, której hasło przewodnie to: BUNT, a kuratorkami są Sylwia Chutnik i Karolina Sulej.

Już w pierwszym dniu nie zabrakło muzycznych zaskoczeń – to właśnie możliwość odkrywania nowej, zaskakującej, mniej komercyjnej muzyki jest wizytówką tego wydarzenia. Do takich należał występ brytyjskiej grupy Squid – mieszanka punka, krautrocka z elementami jazzu i funku okazała się wybuchowa i wprowadziła zgromadzoną pod Sceną Eksperymentalną BUH publiczność w trans i euforię.

Przed nami jeszcze dwa dni muzycznej przygody – występy takich artystów jak Iggy Pop, Metronomy, Bikini Kill czy Yard Act. Nie zabraknie również polskich wykonawców – na scenie pojawi się bydgoski raper Bedoes, indie popowy Oxford Drama czy Papa Dance, który zaprezentuje materiał ze swojego drugiego albumu, zatytułowanego "Poniżej krytyki". Jak w każdej edycji pojawią się także przedstawicieli młodego pokolenia polskiej muzyki alternatywnej – wielu z nich posłuchać można się na małej Scenie Dr.Martens.

Do zobaczenia w Katowicach, w Dolinie Trzech Stawów.

Maciej Kanik

Nowiny.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].