Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Poznaj zalety korzystania z usług ekologicznego i zero waste hotelu

W Polsce z roku na rok powstaje coraz więcej hoteli, w których kluczowy nacisk stawia się zarówno na ekologiczne podejście do środowiska naturalnego, jak i rozsądne gospodarowanie odpadami. Stanowią one świetny wybór na nocleg dla osób dbających o przyrodę. Oczywiście takie obiekty oferują również wysoki standard aranżacji oraz obsługi.

Poznaj zalety korzystania z usług ekologicznego i zero waste hotelu

Z naturą za pan brat 

Hotel ekologiczny jest przeważnie zaprojektowany w taki sposób, że prowadzona w nim działalność powoduje jedynie znikomą emisję toksycznych substancji do atmosfery. W tym kontekście niezwykle istotną rolę odgrywają nowoczesne systemy oparte na odnawialnych źródłach energii, takie jak choćby panele fotowoltaiczne (skutecznie przekształcają energię słoneczną w prąd), oświetlenie LED, powietrzna lub gruntowa pompa ciepła, biologiczna oczyszczalnia ścieków czy agregat wody lodowej zastępujący klasyczną klimatyzację ścienną. Wymienione rozwiązania mają bardzo pozytywny wpływ na środowisko, a dodatkowo generują całkiem spore oszczędności finansowe w skali roku. Dzięki temu właściciel obiektu może sobie pozwolić np. na ustalenie atrakcyjnych cen za wynajem miejsc noclegowych (gwarancja zadowolenia klientów) bądź podniesienie pensji pracownikom.

Wygoda gości to priorytet

W hotelach ekologicznych nie są wykorzystywane plastikowe naczynia i sztućce, a przekazywanie wszelkich informacji odbywa się wyłącznie drogą elektroniczną, co w znacznym stopniu niweluje zużycie papieru. Systematycznie prowadzona jest też ścisła segregacja śmieci i odpadów organicznych - przynosi to korzyść w postaci mniejszej degradacji okolicznego krajobrazu. W łazienkach pokojowych znajdują się zazwyczaj prysznice zamiast wanien w celu wyraźnego ograniczenia marnotrawstwa wody. Warto podkreślić, że pomimo wdrożenia tych wszystkich patentów osoby odwiedzające obiekt odczuwają maksymalny komfort. Wynika on m.in. z tego, że obsługa dba o idealną czystość, otwarte przestrzenie sprzyjają swobodnemu przepływowi świeżego powietrza, a umieszczone na oknach powłoki o właściwościach antyrefleksyjnych eliminują ryzyko nadmiernego nasłonecznienia i nagrzania pokoi. Na uwagę zasługuje ponadto automatyczne zapalanie świateł dzięki innowacyjnym czujnikom wykrywającym ruch.

Pyszna i zdrowa kuchnia

Rezerwując pokój w hotelu ekologicznym, każdy gość może spodziewać się znakomitych wrażeń smakowych i jednocześnie braku uciążliwych dolegliwości żołądkowych. Posiłki przyrządzane są bowiem z samodzielnie wyhodowanych warzyw i owoców wolnych od szkodliwych pestycydów, natomiast pozostałe składniki spożywcze pochodzą od lokalnych dostawców (dokładnie zweryfikowanych). Kucharze odpowiedzialni za gotowanie nie używają w zasadzie żadnych produktów zakupionych w supermarkecie, co zapewnia optymalną jakość potraw. Wyjątkowo rozsądnym pomysłem jest wydawanie stosunkowo małych porcji, ale z opcją wzięcia darmowej dokładki. W rezultacie zminimalizowane zostaje marnotrawstwo żywności. Na koniec należy jeszcze wspomnieć o wyrzucaniu resztek kuchennych do kompostownika oraz przechowywaniu jedzenia w szklanych słoikach i opakowaniach biodegradowalnych przystosowanych do recyklingu.

Materiał zewnętrzny