Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Słoneczny patrol Nowin: Sezon letni pełną parą na Aqua-Brax w Szymocicach [ZDJĘCIA]

Ośrodek wypoczynkowy Aqua-Brax w Szymocicach to świetne miejsce do spędzenia wakacji, jednego dnia wypoczynku czy zorganizowania wesela lub innej uroczystości. Ośrodek ten przed otwarciem sezonu przeszedł dużą przemianę.

Słoneczny patrol Nowin: Sezon letni pełną parą na Aqua-Brax w Szymocicach [ZDJĘCIA]
Wczasowicze na basenie w ośrodku wypoczynkowym Aqua-Brax

Co ośrodek ma nam do zaoferowania?

Trudno tu wskazać konkretną rzecz. Ośrodek ma ogromną liczbę atrakcji oraz usług w swojej ofercie. Zacznijmy od początku, czyli od basenu. Na terenie ośrodka znajduje się duży basen połączony z brodzikiem dla dzieci. Z racji tego, że Aqua-Brax kładzie mocny nacisk na bezpieczeństwo odwiedzających, cały basen jest pod ciągłym nadzorem ratowników, którzy doglądają bezpieczeństwa wczasowiczów ze swoich stanowisk albo krążą wokół basenu. Woda w brodziku dla dzieci jest wymieniana codziennie. Cały basen jest także chlorowany codziennie jak i woda w nim badana. Kompleksowe badania woda przechodzi w każdym tygodniu.

Basen z ciągłym nadzorem ratowników

Zaraz obok basenu znajduje się duży plac zabaw, z którego chętnie korzystają dzieci. Dla starszych i młodszych jest też siłownia pod chmurką. Plac zabaw i siłownia sąsiadują ze sobą. Jest to świetnie rozwiązanie dla rodziców z dziećmi. Gdy dzieci się bawią, rodzice mogą zrobić coś dla siebie i skorzystać z siłowni. Oprócz tego na terenie ośrodka znajdują się stanowiska do siatkówki plażowej.

Duży plac zabaw na terenie ośrodka Aqua-Brax

Na terenie Aqua-Braxu znajduje się też pole namiotowe. Biwakowicze mogą korzystać ze zlokalizowanego w sąsiednim budynku aneksu kuchennego oraz sanitariatów. Dla tych, którym zależy na bardziej ekskluzywnych wakacjach, ośrodek ma do zaoferowania 26 domków letniskowych. Każdy domek jest dopasowany do potrzeb klienta. Przed przyjazdem można wybrać sobie domek - jedne są położone bliżej dyskoteki (te są organizowane w weekendy), drugie w pobliżu basenu, jeszcze inne na uboczu.

Domki letniskowe do wynajęcia

W tym sezonie letnim, a dokładnie od 1 maja, odwiedzający Aqua-Brax w Szymocicach mogą zobaczyć nowe wejście do restauracji. Sama restauracja wewnątrz również zmieniła swój wystrój. Oprócz eleganckich, pięknie nakrytych stołów wewnątrz znajdują się ściany z żywych roślin. Ścianki te są chętnie wykorzystywane przez gości jako tło do zdjęć. Nowe są również łazienki w restauracji.

Restauracja serwuje domowe obiady, która można zjeść wewnątrz restauracji lub w klimatyzowanej oranżerii o pięknym, klimatycznym wystroju. Jest jeszcze opcja zjedzenia posiłku na zewnątrz w strefie relaksu.

Ze strony gastronomicznej nowy jest kompleks, podzielony na 3 części, w którym odwiedzający mogą kupić lody, które są produkowane przez ośrodek Aqua-Brax ze sprawdzonych składników. Kolejna część oferuje zapiekanki, hamburgery oraz inne jedzenie z dziedziny fast food. Ostatnia część odpowiedzialna jest za zimne napoje. Wszystkie te rzeczy można spożyć w ogródku na świeżym powietrzu lub w cieniu w dużym namiocie.

Wystrój restauracji Laguna

Aqua-Brax organizuje wszelkiego rodzaju imprezy okolicznościowe np. wesela, poprawiny czy imprezy biznesowe. Nad restauracją znajduje się duża sala weselna z opcją przedzielenia jej przesuwną ścianą na dwie mniejsze sale. Sala ta ma prywatny balkon dla gości, z którego również można wyjść osobnym wyjściem. Zastosowano takie rozwiązanie w przypadku podzielenia dużej sali na dwie mniejsze, tym sposobem są do nich dwa osobne wejścia. Wszystkich sal na imprezy okolicznościowe są 3. A co z wielkimi, hucznymi weselami? Na to również ośrodek Aqua-Brax jest przygotowany. Nie chodzi tylko o wesela ale o duże eleganckie eventy. Do organizacji imprez z ogromną liczbą gości może zostać użyty duży namiot ze sceną, w którym obecnie w każdy weekend, a dokładnie w każdą sobotę organizowana jest dyskoteka. Za każdym razem zapraszone są jakieś gwiazdy. W tamtym tygodniu był zespół BOYS a teraz wystąpi Chwytak & DJ Wiktor. Na planowane imprezy można również wybrać wystrój. Przykładowo ośrodek może organizować wymarzone wesele w stylu boho, glamour lub wiele innych. Do każdej imprezy można wybrać udogodnienia. Mogą zostać zorganizowane imprezy, przykładowo poprawiny nad basenem. Pod zamówienie może zostać również uruchomiony park linowy.

Oranżeria przy restauracji Laguna

Ośrodek Aqua-Brax połączony jest ze stadniną koni, znajdującą się po drugiej stronie ulicy. Jest to ośrodek oferujący 11 domków letniskowych, naukę jazdy konnej, na którą można się zapisać. Prowadzone są również lekcje obchodzenia się z koniem oraz opieki nad tym zwierzęciem.

Stadnina koni Aqua-Brax

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].