Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Kury, kogut i lis, czyli Serenada jakiej w Raciborzu jeszcze nie było [ZDJĘCIA]

W niedzielny wieczór, ostatniego dnia lipca, w sali kameralnej RCK DK Strzecha gościliśmy Teatr Ubogi z Gminnego Centrum Kultury w Nędzy. Grupa entuzjastów sztuki teatralnej działa od stycznia tego roku pod opieką reżyserską i artystyczną Dariusza Jezierskiego. Spektakl pt. „Serenada” wg Sławomira Mrożka miał swoją premierę w marcu.

Kury, kogut i lis, czyli Serenada jakiej w Raciborzu jeszcze nie było [ZDJĘCIA]
W sali kameralnej RCK DK Strzecha wystąpił Teatr Ubogi z Gminnego Centrum Kultury w Nędzy.

W wypełnionej po brzegi sali, w ascetycznej scenografii 4 barwne KURY konfrontowały się z mężem KOGUTEM i odwiecznym wrogiem LISEM. W opowieści demaskującej i analizującej absurdalną rzeczywistość, wyrazistym sposobem zaakcentowano tradycyjne motywy: miłość, sztukę uwodzenia, zdradę i śmierć. Było zabawnie, świetnie aktorsko, także muzycznie, ale przede wszystkim refleksyjnie w sztuce o naiwności i ciekawości, o umiejętności sterowania i manipulacji innymi dla osiągnięcia wyznaczonego celu. Widzowie mieli okazję wsłuchać się w aktualne słowa Mrożka, dodajmy, że sam tekst „Serenady” został ubogacony innymi utworami autora. To był niezwykle udany teatralny wieczór, a pod wodzą reżysera Dariusza Jezierskiego wystąpili: Anna Jezierska, Anna Jegerska-Michalska, Ewa Milewska, Grażyna Stępniak, Łukasz Kałuża, Jerzy Steinhof.

źródło: RCK

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].