Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Podwójna letnia regeneracja skóry. Poznaj delikatne i skuteczne zabiegi, które możesz wykonywać latem

Lato w pełni, wakacje już za pasem, ale to nie powód, aby zapominać o regularnej pielęgnacji i peelingowaniu twarzy. Bardzo duża ilość promieniowania UV, którą dostarcza nam słońce nieco zawęża nam – kosmetologom - pole działania, jeżeli chodzi o intensywne peelingi. Na czas letni musimy zrezygnować z mikrodermabrazji i większości peelingów kwasowych, niemniej jednak skóra nie zmienia się aż tak bardzo w ciągu lata i potrzebuje regularnego, czasem bardziej intensywnego złuszczenia i oczyszczenia. Z pomocą przychodzą oksybrazja i oczyszczanie wodorowe.

Podwójna letnia regeneracja skóry. Poznaj delikatne i skuteczne zabiegi, które możesz wykonywać latem

Oksybrazja - innowacyjna technologia łącząca tlen (oxygen) ze złuszczaniem (abrasio)

Oksybrazja jest peelingiem wodno–tlenowym, którego działanie możemy najprościej porównać do działania myjki do twarzy. W czasie zabiegu sól fizjologiczna, która jest neutralnym środkiem dla naszej skóry, jest wyrzucana pod wysokim ciśnieniem - od 2 do nawet 5 barów. Poruszając się głowicą bardzo nisko nad skórą, czyścimy ją centymetr po centymetrze. Martwe komórki naskórka zostają usuwane przez strumień soli fizjologicznej, a odsłania się delikatna, gładka i promienna skóra. Intensywność zabiegu indywidualnie dostosowujemy dla danej skóry i odczuć naszych klientek. Oczyszczaniu skóry towarzyszy przyjemny chłód, który przynosi ulgę w gorące dni.

- Taka chłodna terapia peelingiem jest idealnym rozwiązaniem dla Pań i Panów, którzy mają wrażliwą bądź naczyniową skórę, lub borykają się z trądzikiem różowatym. Te typy skór nie najlepiej reagują na mikrodermabrazję i większość peelingów kwasowych, a także potrzebują oczyszczenia i peelingowania. Oksybrazja nie powoduje podrażnień i zaczerwienień, ponieważ nie w trakcie zabiegu nie dochodzi do mechanicznego procesu ścierania. Po zabiegu skóra jest miękka, delikatna, gładka, rozświetlona i od razu wygląda fenomenalnie. Odczuwalne jest także delikatne napięcie. Maska nałożona na twarz, szyję i dekolt ma w tym momencie największą szansę, aby przetransportować składniki aktywne w głąb tkanek – podkreśla zalety zabiegu Magdalena Krause, właścicielka Salonu MM Beauty z Wodzisławia Śl.

Magdalena Krause, właścicielka salonu MM Beauty z Wodzisławia Śląskiego

Wsparcie i ulga dla zmęczonej skóry

Tak jak my jesteśmy zmęczeni całoroczną pracą i z niecierpliwością czekamy na urlop, tak nasza skóra jest przemęczona po sezonie zimowym i kapryśnej wiosennej aurze i potrzebuje pozytywnego bodźca do działania oraz przygotowania się na czekające ją latem wyzwania. Jakie wyzwania w czasie błogiego lenistwa na urlopie? A no wielkie! Słońce, które wysusza i zmusza do zdwojonej walki z wolnymi rodnikami oraz promieniowaniem UV. Wiatr, który przyjemnie chłodzi w upalne dni też niezbyt podoba się skórze, którą podrażnia, Morska woda, bardziej lub mniej słona, lub chlor z basenu hotelowego wysuszają ją, a ostatnie resztki wody wyparują przez panujące wkoło intensywne i przyjemne gorąco. Sporo tych wyzwań jak dla niej i nie ma już siły zrzucać z siebie martwych komórek, a nawet produkuje ich więcej, aby stworzyć sobie swego rodzaju tarczę obronną przed światem.

- Po urlopie my jesteśmy wypoczęci i pełni energii, niestety nasza skóra często trochę gorzej wspomina ten czas i manifestuje to gorszym stanem. Warto więc wynagrodzić jej te wysiłki i dokładnie ją oczyścić, intensywnie nawilżyć oraz odpowiednio odżywić. W tym wypadku idealnie sprawdzi się oczyszczanie wodorowe M’onduniq, które dogłębnie oczyszcza skórę z martwych komórek, pozbawia skórę wolnych rodników odpowiedzialnych za przyspieszone starzenie – doradza ekspertka.

Za pomocą oczyszczania wodorowego jesteśmy w stanie w widoczny sposób oczyścić i zmniejszyć widoczność porów. Zanieczyszczenia są po prostu wyciągane z gruczołów łojowych i przez to zmniejszają się czarne kropki, które tak często denerwują nas na przykład na nosie czy brodzie. Kwas hialuronowy nawilża skórę, aloes koi, a wyciąg z arniki łagodzi. Dodatkowo w czasie zabiegu wprowadzane są składniki aktywne z regenerującej maski.

- Nie zapominajmy w trakcie wakacji o codziennej i regularnej pielęgnacji domowej, która jest pierwszą deską ratunku dla naszej cery po całym dniu wrażeń i emocji. Najważniejszy w wakacyjnej kosmetyczce jest krem z wysokim filtrem przeciwsłonecznym, najlepiej chroniący przed promieniowaniem UVA oraz UVB. Pozwólmy sobie na wykorzystanie maksimum możliwości i zaopiekujmy się naszą skórą na lato. Jest to niezmiernie ważna zarówno przed, jak i po urlopie – podsumowuje p. Magda.

Gabinet Kosmetologii MM Beauty Magdalena Krause
ul. Średnia 2 (parter), Wodzisław Śląski
tel. kom.: 608 265 722
www.mmbeauty.pl
www.facebook.com/MMBeauty.Wodzislaw 

Tekst sponsorowany