Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Pytamy mieszkańców - gdzie w Wodzisławiu na lody? Oto TOP lodziarnie

Upalne, letnie dni znów pojawiły się w prognozach. Nic dziwnego, że w lodziarniach kolejki liczy się w metrach. Zapytaliśmy mieszkańców, gdzie warto... pójść po odrobinę ochłody. 

Pytamy mieszkańców - gdzie w Wodzisławiu na lody? Oto TOP lodziarnie
Lody, fot. poglądowe pexels

Na naszym profilu na Facebooku zapytaliśmy mieszkańców o to, gdzie w Wodzisławiu - i nie tylko - mają najlepsze lody. Zebraliśmy najczęściej pojawiające się dopowiedzi. Oto zestawienie:

TOP 3 lodziarni w Wodzisławiu

  1. Lody z Kłosa - lodziarnia w piekarni Kłos (plac Czerwona Torebka)
  2. Lodziarnia Angelo na Rynku w Wodzisławiu
  3. Fanaberia na Rynku w Wodzisławiu

TOP 4 lodziarnie poza Wodzisławiem

  1. Pani Lodzia w Marklowicach
  2. Bacio di caffe Połomia
  3. Lodziarnia Gogołowa Basia Wawrzyczek
  4. Lody Włoskie Mustang Czyżowice

Dziękujemy za wszystkie głosy w naszej Facebookowej sondzie

W czym tkwi sekret? Co stoi za sukcesem niektórych miejsc?

Przede wszystkim, nie są to zwykłe, budżetowe lody z maszyny. Często to lody rzemieślnicze, o niepowtarzalnym smaku, a jedzone na miejscu - również podawane w estetyczny i efektowny sposób. Nie bez powodu mówi się, że jemy też oczami. Różnica jest też w cenie - lody te potrafią być o kilka zł droższe niż te sklepowe na patyku. Ale patrząc na to, jakie kolejki ustawiają się za kilkoma gałkami lodów w wymienionych miejscach widać, że są tego warte. A lato przecież nie trwa wiecznie... warto zatem czasem pozwolić sobie na odrobinę dobrej przyjemności. 

Angelo, jako jedno z miejsc najczęściej typowane na lody

Fanaberia, jako kolejne miejsce typowane na wyjście na lody

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].