Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zapraszam was na spacer po Parku Zdrojowym [ZDJĘCIA]

Kontynuujemy nasz cykl miejsc, gdzie można spędzić letnie popołudnie. Tym razem przespacerujemy się po niezwykle urokliwym Parku Zdrojowym w Jastrzębiu.

Zapraszam was na spacer po Parku Zdrojowym [ZDJĘCIA]

Wielu z was zapewne powie, że to miejsce oklepane i bardzo znane, ale znajdą się i tacy, którzy w Parku Zdrojowym jeszcze nie byli. Park w okresie letnim potrafi być naprawdę bardzo urokliwy. Drzewa osłaniające nas przed ostrym słońcem, dające też przyjemny cień, kwitnące krzewy, pachnące kwiaty... czego chcieć więcej w letni, upalny dzień?

W okazałym inhalatorium używana jest solanka z Zabłocia. Przed nim stoi rzeźba z lat 60 "Duet". Za inhalatorium znajdują się toalety

Park Zdrojowy położony jest w dzielnicy Zdrój, pomiędzy ulicami 1 Maja i Witczaka. Pierwotnie był to centralny punkt jastrzębskiego sanatorium, stworzony w drugiej połowie XIX w. Obecnie to miejsce, gdzie odbywa się sporo wydarzeń kulturalnych, spotkań oraz miejsce w którym znajduje się sporo zabytków, między innymi inhalatorium, okazały Dom Zdrojowy w którym odbywają się warsztaty i koncerty, muszla koncertowa, Galeria Historii Miasta, dawna pijalnia wód (obecnie kawiarenka Central Park), jest filia biblioteki (zabytkowa Masnówka) i odnawiane Łazienki III.

Duży plac zabaw dla dzieci. Jego część znajduje się między drzewami, osłaniając tym samym dzieci od upału

W kawiarence można napić się piwa

Jedną ze 'sztandarowych' imprez, które odbywają się w Parku Zdrojowym to Piknik w Kurorcie. Zobacz zdjęcia z tegorocznej edycji Podróż w czasie w Parku Zdrojowym. Zobacz, jak bawili się na VI Pikniku w Kurorcie [ZDJĘCIA]

Dom Zdrojowy

Galeria Historii Miasta

Łazienki III, obecnie w remoncie

Chcesz poznać nieco więcej historii? Zobacz film

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].