Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

400 młodych strażaków zjedzie do Bojanowa. Szykują się widowiskowe zawody

- Strażą można się bawić - uważa Paulina Bokwa z OSP Bojanów (gm. Krzanowice), która wymyśliła i wspólnie z druhami ze swojej jednostki organizuje zawody pn. „Odważny Mały Strażak”. To jedyne w regionie spotkanie dedykowane dziecięcym drużynom pożarniczym. Druga edycja odbędzie się w dniach 20-21 sierpnia na boisku przy ul. Krzanowickiej.

400 młodych strażaków zjedzie do Bojanowa. Szykują się widowiskowe zawody
Pomysłodawczyni i jedna z organizatorów wydarzenia Paulina Bokwa - na zdj. z sędzią głównym zeszłorocznego spotkania Joachimem Kubankiem

- Czym tegoroczna odsłona będzie różnic się od tej poprzedniej?

- Pierwsza edycja, która odbyła się w ubiegłym roku, przyciągnęła do nas ponad setkę małych strażaków z całej Polski. Zainteresowanie zawodami było bardzo duże. Dlatego w tym roku postanowiliśmy, że zaprosimy również Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze.

Zakładamy, że w zawodach weźmie udział 25 drużyn dziecięcych (250 zawodników) oraz 15 drużyn młodzieżowych (150 zawodników). Łącznie daje nam to 400 zawodników. Jest nam bardzo miło, że zawodami zainteresowały się również jednostki z Czech. Zawody odbędą się 20 i 21 sierpnia w Bojanowie.

Patronatem medialnym zawodów został Polski Serwis Pożarniczy - Remiza.pl. Patronem honorowym jest Poseł na Sejm RP Michał Woś. Dodatkowo imprezę patronatem objęli: starosta raciborski Grzegorz Swoboda oraz Burmistrz Krzanowic - Andrzej Strzedulla.

- Co mają w sobie te zawody, że ściągają tylu chętnych?

- Jest niewiele zawodów skierowanych stricte do małych strażaków. Takie imprezy są wspaniałą okazją do poznawania innych, do wspólnej zabawy, zwłaszcza po długiej przerwie spowodowanej pandemią. A dla nas, opiekunów, jest to fantastyczna okazja do wymiany doświadczeń, które pozwalają nam się ciągle rozwijać.

- A co w twojej ocenie dają młodym strażakom te spotkania?

- Dzieciaki chcą się uczyć, rozwijać. Widzę to na zbiórkach. Ale chcą się również bawić. I właśnie po to organizujemy dla nich takie zawody.

Powtórzę to, co powiedziałam w zeszłym roku - chcemy im pokazać, że strażą można się bawić. A przy okazji czegoś się nauczyć. Cieszę się, że możemy gościć u nas tak wielu wspaniałych małych strażaków.


TUTAJ relacja z zeszłorocznej odsłony spotkania. 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].