Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Dzieci rywalizowały na zawodach kajakowych w Olzie [ZDJĘCIA]

Piąty raz odbyły się zawody kajakowe o puchar Wójta Gminy Gorzyce w ośrodku wypoczynkowym "Olza". W rywalizacji uczestniczyło 20 dzieci.

Dzieci rywalizowały na zawodach kajakowych w Olzie [ZDJĘCIA]
Pierwsze miejsce w kategorii 5-8 lat zajęła Karolina Jokel fot.F.Kamczyk

Zawody odbyły się pomimo niepewnej pogody i zapowiadanych opadów deszczu. Na szczęście prognozy się nie sprawdziły i dzieci mogły rywalizować bez przeszkód. Nie brakowało emocji i zdrowej sportowej atmosfery. Po wstępnym instruktażu nastąpiły treningi na wodzie. Później wszyscy przystąpili do rywalizacji. Zawody prowadził Klaudiusz Dawid, natomiast o bezpieczeństwo zadbali członkowie klubu kajakowego Meander, którzy przez cały czas trwania imprezy czuwali na wodzie. 

W kategorii 5-8 lat pierwsze miejsce zdobyła Karolina Jokel, drugie Paulina Pięta, a trzecie Jakub Szebera.

W kategorii 9-12 lat pierwsze miejsce zdobyła Agata Kwiatoń, drugie Kornelia Pawlus, a trzecie Weronika Brzezinka.

Zapytaliśmy 8-letnią Karolinę, która pierwszy raz brała udział w zawodach i nie kryła wzruszenia ze zdobytego I miejsca o komentarz:

- Bardzo mi się podobało, że mogłam uczestniczyć w rywalizacji, na początku się bałam, ale później już się przyzwyczaiłam, były to duże emocje, trasa nie była trudna. Już jestem zapisana na kolejne zawody- mówi Karolina

Szczęścia nie kryła też mama Karoliny - Monika Jokel

- Cieszę się z pierwszego miejsca córki i bardzo jej gratuluję. Zdaję sobie sprawę jak wiele wysiłku, stresu i emocji ją to kosztowało. Gratuluję córce i wszystkim uczestnikom- mówi Monika Jokel.

Organizacją zawodów zajęli się pracownicy Gminnego Centrum Kultury w Gorzycach, którzy już zapraszają za rok na kolejną imprezę. 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].