Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

WCK zaprosiło dzieci na festyn "Morze pomysłów" na rynku Wodzisławia [ZDJĘCIA]

Jedną z inicjatyw, jakie Wodzisławskie Centrum Kultury przygotowało w ramach Akcji Lato w mieście pn. "Podwodny Świat" był piątkowy festyn "Morze pomysłów". Do zabawy zaproszono na wodzisławski rynek. 

WCK zaprosiło dzieci na festyn "Morze pomysłów" na rynku Wodzisławia [ZDJĘCIA]
Podczas festynu nie zabrakło baniek mydlanych, animacji, malowania buziek i wielu zabaw. fot. Танюша Ситниченко

WCK zaprosiło dzieci na festyn "Morze pomysłów" na rynku Wodzisławia [ZDJĘCIA]

"Morze pomysłów" przygotowano wraz z Małopolskim Centrum Profilaktyki. Na najmłodszych czekały m.in. animacje, bańki mydlane, alkogogle, zabawy w dmuchanych kulach bamberball, a także malowanie buziek i możliwość zwiedzenia volkswagena "ogórka". 

- Pierwszy tydzień Akcji Lato zatytułowany „Odkryj z nami podwodny świat” za nami, ale nie zwalniamy tempa i z impetem wkraczamy w kolejne - zapowiadają w WCK. 

Zadowolone i uśmiechnięte twarze dzieciaków jednoznacznie wskazują, że oferta Wodzisławskiego Centrum Kultury przypadła im do gustu. A było i wciąż jest w czym wybierać. Za nami już warsztaty plastyczne, podczas których uczestnicy tworzyli podwodne stworzenia w różnych odsłonach.

- W tym tygodniu stawiamy na zajęcia taneczne z instruktorką zespołu Miraż Dominiką Pławną, animacyjne z Ciocią Klocią i artystyczne z animatorami WCK. Co przyniosą kolejne? Na pewno mnóstwo dobrej zabawy podczas zajęć teatralno-plastycznych z instruktorką Teatru Szydło i Szydełko z WCK Dorotą Krawczyk, a także podczas warsztatów szycia z Wodzisławskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku. Nie zabraknie zajęć artystycznych, w tym tworzenia biżuterii i ramek na zdjęcia. Ciekawym wydarzeniem będzie z pewnością spotkanie i warsztaty plastyczne z pisarką i podróżniczką Katarzyną Szulik - zapowiadają organizatorzy.

Na niektóre warsztaty są jeszcze wolne miejsca, więc WCK zaprasza zainteresowanych do kontaktu z Działem Projektów i Animacji Kulturalnej (tel. 32 455 48 55).

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].