Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Coś dla fanów przygód. "Zanocuj w lesie" w Rybniku

Rybnickie Nadleśnictwo proponuje mieszkańcom akcję "Zanocuj w lesie", dzięki której każda chętna osoba może wybrać się na wyjątkowy biwak w samym sercu natury.

Coś dla fanów przygód. "Zanocuj w lesie" w Rybniku
Nocowanie w lesie to świetna przygoda.

W akcji "Zanocuj w lesie" wyznaczono aż 4 tereny leśne, z których może skorzystać każda osoba chętna na przygodę "pod gołym niebem".  Sąsiadują one m.in. z Nadleśnictwem Rudy Raciborskie oraz Nadleśnictwem Kobiór, dzięki czemu biwakujący będą mogli swobodnie obrać trasę na Rudy czy Pszczynę i odwrotnie.

Tymi miejscami są kolejno Leboszowice, Ochojec, Zwonowice i Baranowice.

Zwonowice

Baranowice

"Zanocuj w lesie" to zdecydowanie bardzo ciekawa akcja promująca Nadleśnictwo i umocnianie kontaktów z naturą, jednak biorąc w niej udział, należy pamiętać o kilku ważnych zasadach.

Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na to, by nie śmiecić, nie hałasować i zachowywać się z kulturą, szanując las i naturę. 

Jeżeli zabieramy ze sobą pieska lub innego pupila, należy cały czas trzymać go na smyczy.

Drewno potrzebne do rozpalania ogniska należy zabrać ze sobą. 

Załatwiając swoje potrzeby, należy po sobie posprzątać, zatrzeć ślady i ograniczyć używanie produktów higienicznych, które znacząco ingerują w ekosystem. Mowa tu np. o chusteczkach nawilżanych. 

Cały regulamin można znaleźć klikając tutaj.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].