Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Gród w Raciborzu otwarty w każdy weekend wakacji. Co można tu zobaczyć? [ZAPOWIEDŹ]

- Będzie można odpocząć w cieniu starego dębu, posilić się w karczmie, spróbować swoich sił w łucznictwie i walce w szrankach, a jeśli będziecie mieli szczęście - spotkacie dawnego woja lub grodową wiedźmę - informują Drengowie znad Górnej Odry.

Gród w Raciborzu otwarty w każdy weekend wakacji. Co można tu zobaczyć? [ZAPOWIEDŹ]
Gród będzie otwarty w każdą sobotę i niedzielę wakacji od 10.00 do 18.00. Oprowadzanie po grodzie z przewodnikiem o każdej pełnej godzinie od 11.00 do 17.00.

Przypomnijmy, raciborski gród znajduje się przy ul. Markowickiej w Raciborzu (sąsiaduje z Arboretum Bramy Morawskiej oraz kąpieliskiem "Obora").

Na gród składają się m.in.: budynek bramny, palisada, chata przysłupowa, szranki, karczma, krąg ogniskowy. Ostatnią okazją do zwiedzania grodu był Raciborski Festiwal Średniowieczny (do artykułu dołączamy galerię zdjęć odtwórców i grodu).

Gród jest rozbudowywany przez Stowarzyszenie Drengów znad Górnej Odry. Drengowie zdobywają środki na ten cel startując w miejskich konkursach, a także pozyskując wsparcie prywatnych sponsorów. Nie szczędzą również własnego czasu i trudu, aby gród stale się rozwijał. To właśnie Drengowie własnoręcznie korowali belki, z których później wznieśli palisadę.

Nowiny.pl wielokrotnie pisały o działaniach Drengów i festiwalu średniowiecznym, przeczytacie o tym m.in. tutaj:

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].