Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Piraci porwali dzieci do zabawy. Piknik rodzinny na plaży miejskiej [FESTIWAL KRAINY GÓRNEJ ODRY 2022]

Niedzielne popołudnie upłynęło nad rzeką w atmosferze zabaw dziecięcych w różnych odsłonach. Można było przeciągać linę z piratami-aktorami; przyozdobić się w brokatowy tatuaż czy pływać półtorej godziny kajakiem. Drugi dzień raciborskich atrakcji festiwalowych nad Odrą toczył się przy upalnej pogodzie. - W słońcu może być jakieś 40 stopni - mówił Piotr Kielar z urzędu miasta, który był gospodarzem wydarzenia.

Piraci porwali dzieci do zabawy. Piknik rodzinny na plaży miejskiej [FESTIWAL KRAINY GÓRNEJ ODRY 2022]
Widownia pirackiego występu powstała na zacienionym wale nadodrzańskim

Materiał wideo:

- Można śmiało twierdzić, że nadodrzański Racibórz jest stolicą Krainy Górnej Odry, jeśli chodzi o jej wymiar turystyczny - mówiła nam Anna Musioł z Visit Racibórz. Na jej stoisku rozdawano okulary przeciwsłoneczne, które rozeszły się w komplecie.

Z wydarzenia przeprowadziliśmy krótką transmisję na żywo, prezentując w niej jak bawili się raciborzanie i przyjezdni na plaży miejskiej w niedzielne popołunie. W trakcie naszego przejścia z kamerą rozmawialiśmy z Grzegorzem Kawalcem i Piotrem Kielarem z magistratu - organizatorami raciborskiej części Festiwalu Krainy Górnej Odry.

Popularnością cieszyła się wypożyczalnia kajaków. Pływali głównie rodzice z dziećmi. Były momenty, że wszystkie kajaki były na wodzie. Pytaliśmy ratowniczkę z WOPR jak radzą sobie amatorzy wodnych przejażdżek.

O wrażeniach z kajakowego rejsu pod Odrze opowiedzieli nam jego uczestnicy.

Po Odrze miała pływać szybka motorówka WOPR-u ale stan wody w rzece był za nisku. Łódź wyciągnięto na brzeg. Opowiedział nam o niej ratownik Piotr Krużołek. Odniósł się również do tragicznego początku lata na raciborskiej żwirowni, gdzie doszło do trzech utonięć w ciągu miesiąca.

Wśród atrakcji przygotowanych w ramach Pikniku był plac do strzelaniny NERF-ami, gdzie zasady ją jak paint-ballu, ale zabawa ma łagodniejszy wymiar i uczestnicy nie brudzą się.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].