Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Noc Świętojańska w Wodzisławiu po raz piąty. Wyjątkowe widowisko w parku i przed pałacem [ZDJĘCIA]

W piątkowy wieczór 24 czerwca w Parku Miejskim w Wodzisławiu Śląskim odbyła się V Noc Świętojańska, która stała się wyjątkowym widowiskiem, a pokaz ognia na zakończenie pozostanie w pamięci wielu osób na długo! ZOBACZ ZDJĘCIA

Noc Świętojańska w Wodzisławiu po raz piąty. Wyjątkowe widowisko w parku i przed pałacem [ZDJĘCIA]
V Wodzisławska Noc Świętojańska. fot. Танюша Ситниченко

Noc Świętojańska w Wodzisławiu po raz piąty. Wyjątkowe widowisko w parku i przed pałacem [ZDJĘCIA]

Podczas wodzisławskiej Nocy Świętojańskiej zorganizowano szereg warsztatów, m.in. plecenia wianków (cieszyły się największym powodzeniem), warsztaty ceramiczne, makramy, sadzenia kwiatów ze Służbami Komunalnymi, warsztaty tworzenia lampionów, czerpania papieru, a także bardzo ciekawe warsztaty komponowania własnej ekoherbaty. Były zajęcia jogi, tańca etnicznego, gimnastyki słowiańskiej i warsztaty bębniarskie. 

Ponownie (po 3 Maja) można było popływać łódką po stawie w parku, a na najmłodszych czekały animacje i zabawy z Ciocią Klocią. 

Były także koncerty (m.in. zespołu Kokoszyczanki i Chwila Nieuwagi). Przygotowano także grę terenową w Poszukiwaniu Kwiatu Paproci. Uczestnicy przeszli później w pochodzie z lampionami pod frontową fasadę Pałacu Dietrichsteinów. Tam odbył się finałowy pokaz Teatru Ognia NAM-TARA, który zrobił piorunujące wrażenie. 

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
wnikliwy 25.06.2022 21:50
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Administrator latał jak szalony po RPR ,foto ,foto i foto ha ha ha

~TakaPrawda (5.173. * .140) 25.06.2022 17:27
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

To są imprezy dla ludzi którzy niczego w życiu nie osiągali najdalej byli w Rybniku czy Żorach . Nie widzieli jak mogą żyć prawdziwy ludzie cieszący się wolnością oni cieszą się tym co im da Kieca i na co im pozwoli. Szkoda mi ich jak łatwo można nimi manipulować

~Bonifacy (5.173. * .116) 25.06.2022 17:12
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

My się. bawimy a ty se biedaku trolluj

~Mjetek (5.173. * .96) 25.06.2022 14:01
oceniono 3 razy
1

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem