Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Uczniowie z Ochojca okazali się najlepsi w tegorocznej edycji Rowerowego Maja

Za nami kolejna edycja Rowerowego Maja. W tym roku zaanagżowały się aż 22 szkoły.

Uczniowie z Ochojca okazali się najlepsi w tegorocznej edycji Rowerowego Maja
Dzieci bardzo się w tym roku zaangażowały. Zdjęcie poglądowe.
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

W Rowerowym Maju 2022 najlepszą szkołą okazało się SP37 z Ochojca, uzyskując frekwencję 85,20%. Dzieci z Ochojca za swoje osiągnięcie odebrali z rąk prezydenta Rybnika symboliczny czek na 3 tys. zł - główną nagrodę Rowerowego Maja.

- Gratuluję Wam zaangażowania w międzyszkolną, rowerową rywalizację – mówił prezydent Piotr Kuczera do zgromadzonych na szkolnym boisku uczniów ze szkoły w dzielnicy Ochojec. - Wybór roweru czy hulajnogi jako środka transportu do szkoły i z powrotem, to tak naprawdę wybór zdrowego stylu życia. Aktywność fizyczna sprzyja nie tylko poprawie kondycji, ale pomaga naładować organizm pozytywną energią i dobrym humorem. Życzę Wam, żebyście równie aktywnie i radośnie spędzili zbliżające się wakacje – dodał prezydent.

Nie tylko Ochojec świetnie się spisał. Oto trzy najlepsze szkoły:

  • I miejsce - Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 im. Jana Pawła II (dzielnica Ochojec), 85,2%
  • II miejsce - Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 12 (dzielnica Zebrzydowice) 71,9%
  • III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 13 im. Bohaterskich Harcerzy Rybnika (dzielnica Chwałowice) 67%

Trzy pierwszse szkoły otrzymały odpowiednio 3 tys. zł 2 tys. zł i 1 tys. zł. Dla najlepszej klasy w każdej placówce przewidziano  specjalne upominki.

Najlepszymi i najbardziej zaangażowanymi klasami z trzech najlepszych szkół okazały się odpowiednio: VI a, V a, VIII a.

– Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tegoroczną kampanię, a jednocześnie serdecznie gratuluję zwycięstwa Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu im. Jana Pawła II w Rybniku Ochojcu – mówi Łukasz Karbowiński, rybnicki Oficer Rowerowy. - Cała szkoła osiągnęła frekwencję na poziomie 85%, zaś najlepsza klasa uzyskała ponad 92% skuteczność. Jestem pewny, że tak duże zaangażowanie placówki przełoży się na dobre nawyki uczniów w codziennym przemieszczaniu się i pomoże zarówno im, ich opiekunom i nauczycielom dostrzec potencjał poruszania się rowerem – dodaje.

Ludzie

Piotr Kuczera Rybnik

Prezydent Rybnika

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].