Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

“Kto dba o bezpieczeństwo i nasze zdrowie? To policja, straż i pogotowie!” czyli konkurs plastyczno-muzyczny w Nędzy [ZDJĘCIA]

Z okazji XXVI Powiatowego Konkursu plastyczno-muzycznego pod honorowym patronatem Starosty Raciborskiego Grzegorza Swobody dzisiaj (tj. 21 czerwca) w Przedszkolu w Nędzy zawitali specjalni goście.

“Kto dba o bezpieczeństwo i nasze zdrowie? To policja, straż i pogotowie!” czyli konkurs plastyczno-muzyczny w Nędzy [ZDJĘCIA]
Jedna z grup podczas części muzycznej.

Zaczęło się od części muzycznej. Wszystkie grupy przedszkolne czyli Smerfiki, Pingwinki, Jeżyki i Misie zaprezentowały przed jury wcześniej przygotowane utwory. Wzięły udział również dzieci z przedszkola w Łęgu, Górek Śląskich, Przedszkola nr 3 z Raciborza oraz Przedszkola nr 1 w Kuźni Raciborskiej z oddziałem zamiejscowionym w Turzu, w tym roku niestety jeszcze w formie zdalnej.

Na ogrodzie przedszkola w Nędzy przygotowano wystawę prac konkursowych do późniejszej oceny jury.

Wójt gminy Nędza Anna iskała i starosta Raciborki Grzegorz Swoboda

Kto był w jury?

W skład jury wchodziła Pani wójt gminy Nędza Anna Iskała, starosta Raciborski Grzegorz Swoboda oraz przedstawiciele służb bezpieczeństwa czyli pielęgniarka Joanna Perlic, przedstawiciel straży pożarnej Grzegorz Knura oraz dzielnicowy Rafał Budnik.

Konkurs został zorganizowany przez Przedszkole w Nędzy ale udział wzięły również dzieci z przedszkoli w Łęgu i Górkach Śląskich.

Celem konkursy był rozwój umiejętności plastycznych i kreatywności dzieci.

Zwycięskie prace z części plastycznej

Kto zwyciężył?

W części plastycznej przydzielono miejsce 1, 2, 3 oraz wyróżnienie.

Pierwsze miejsce zdobyła Anna Długosz z grupy Misie, drugie miejsce zajęła Liliana Cycoń z przedszkola w Łęgu a trzecie miejsce zajął Nikodem Ratuszniak z grupy Smerfiki. Jury wyróżniło pracę Julii Grabiec,  również z grupy Smerfiki.

W części muzycznej wszystkie dzieci zajęły pierwsze miejsce. Nagrody odebrali wychowawcy.

Ludzie

Anna Iskała

Wójt gminy Nędza.

Grzegorz Swoboda

Starosta Raciborski

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~proowda (188.137. * .64) 22.06.2022 18:33

Policja często pomaga usługom pogrzebowym, aby ich firma dobrze się miała, jak w Wrocławiu, Legionowie i innych miast polski, ciekawe czego by uczyli tych dzieci na śląsku po 1939 roku...

~Rodzic123456 (31.0. * .215) 22.06.2022 18:26

Można było się zaangażować i pomóc w przygotowaniu, a nie teraz wytykać błędy.
Każdy jest człowiekiem i może popełnić błąd.
Miłego dnia...

~Rodzic_przedszkolaka (5.172. * .125) 21.06.2022 22:12

Brawo dla dzieci.
A który dorosły odpowiadał za napis "muzyczno-plastyczyny" ??