Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Finałowa bitwa wojów na XII Festiwalu Średniowiecznym w Raciborzu [ZDJĘCIA]

Bitwa wojów odbyła się przed bramą główną osady Drengów znad Górnej Odry. Można uznać ją za finałową walkę XII Festiwalu Średniowiecznego, ponieważ była ona ostatnią walką przed końcem festiwalu.

Finałowa bitwa wojów na XII Festiwalu Średniowiecznym w Raciborzu [ZDJĘCIA]
Woje uderzający w tarcze podczas melodii granej na dudach

Przez duże zainteresowanie wcześniejszymi walkami drużynowymi na moście, bitwa wojów odbyła się pół godziny później niż planowano czyli o 13:30.

Wszyscy wojowie ustawili się najpierw na długości pola bitwy w dwuszeregu. Po tym podzielono ich na dwie drużyny. Wojowie stanęli naprzeciw siebie, a po sygnale rozpoczęli walkę.

Wejście wojów na pole bitwy

Dla bezpieczeństwa widownia musiała stać co najmniej 2 metry od barierek. Barierki służyły przede wszystkim do zgaszenia temperamentu rozpędzonych wojowników. W czasie bitwy nie zwracali oni uwagi na bariery czy poległych w walce, których... taranowali.

Bitwa wojów zostawła otwarta grą na dudach

Bitwa rozegrała się w kilku odsłonach aż wojownicy nie opadli do końca z sił. Walki były wyrównane.

Przygotowanie wojów do walki

12. Raciborski Festiwal Średniowieczny 2022 6 wiadomości, 3 komentarze w dyskusji, 682 zdjęcia, 1 film
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].