Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wielka bitwa wojów - największa atrakcja Festiwalu Średniowiecznego w Raciborzu [ZDJĘCIA, WIDEO]

Nie ma miękkiej gry. W ruch idą topory, duny i tarcze. To moment na który czekają wszyscy, zarówno wojowie jak i widzowie. W pierwszej dużej potyczce na placu przed średniowiecznym grodem wzięło udział ponad 80 odtwórców. Jeśli dziś tego nie widzieliście zapraszamy do galerii zdjęć, a gdy chcecie zobaczyć bitwę na żywo - jutro (niedziela) o godzinie 13.00 odbędzie się kolejna wieka bitwa.

Wielka bitwa wojów - największa atrakcja Festiwalu Średniowiecznego w Raciborzu [ZDJĘCIA, WIDEO]
Bitwa na śmierć i życie. Zwycięża najlepszy!

Co jeszcze w programie?

19 czerwca (niedziela)

  • 10.00 - warsztaty haftu historycznego
  • 11.00 - warsztaty tkactwa
  • 12.00 - 16.00 - gry i zabawy dla dzieci
  • 12.30 - karawana opowieści dla dzieci "Opowieści drzew" (pod dębem)
  • 13.00 - wielka bitwa wojów (plac przed bramą główną)
  • 14.30 - turniej szkoły walki dla dzieci (szranki)
  • 15.00 - karawana opowieści dla dorosłych "Opowieść o demonach słowiańskich (chata międzysłupowa)
  • 16.00 - koncert zespołu Celtic Women (pod dębem)
  • 17.00 - zakończenie festiwalu

Impreza odbywa się na grodzie przy Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu (ul. Markowicka). Uwaga! Znalezienie wolnego miejsca parkingowego na Markowickiej graniczy z cudem, a na większości ulic sąsiedniego osiedla domów jednorodzinnych obowiązują zakazy zatrzymywania się lub postoju. Najlepiej skorzystać z parkingu przy centrum handlowym Auchan i przespacerować się na teren grodu. Zajmie to kilka minut.

12. Raciborski Festiwal Średniowieczny 2022 6 wiadomości, 3 komentarze w dyskusji, 682 zdjęcia, 1 film
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
ble 18.06.2022 19:47

Tak niemrawej "bitwy" to ja jeszcze nie widziałem -_-