Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wyścigi smoczych łodzi, spektakl na wodzie. Festiwal Górnej Odry w Żorach wraca na "Śmieszek"

Kąpielisko "Śmieszek" w hawajskim stylu. Z okazji drugiej edycji Festiwalu Górnej Odry zaplanowano całe mnóstwo atrakcji, które dostarczą uczestnikom wrażeń artystycznych i muzycznych. Z pewnością też nie zabraknie okazji do śmiechu i dobrej zabawy.

Wyścigi smoczych łodzi, spektakl na wodzie. Festiwal Górnej Odry w Żorach wraca na "Śmieszek"
Bogaty plan atrakcji w Żorach - każdy znajdzie coś dla siebie / fot. zory.pl

Na rozpoczęcie wakacji, w weekend od 24 do 26 czerwca w kilku miastach naszego regionu odbędą się imprezy organizowane z okazji II edycji święta marki turystycznej Kraina Górnej Odry. Wydarzenia zaplanowano w Raciborzu, Rybniku, Żorach, Jastrzębiu-Zdroju, Chałupkach, Wodzisławiu Śląskim i w Turzu.

Sprawdźmy więc, jakie plany na wodne świętowanie mają Żory.

Na żorskim kąpielisku "Śmieszek" otwarcie imprezy zaplanowano na piątek (24.06.) na godzinę 17.00.

Piątek 24.06.

Na dobry początek spektakl na wodzie pt. "Piraci z Karaibów - Klątwa Żorskiej Perły", następnie warsztaty wyplatania Tradycyjnych Świętojańskich Wianków Hawajskich.

O godz. 18:00 przed żorską publicznością wystąpi zespół AF Music, a godzinę później scenę przejmą współorganizatorzy Festiwalu – zespół MuzyKajaka!

Gwiazdą wieczoru będzie grupa Akurat, która zagra o godz. 21:00. Będzie też tradycyjne Ognisko Sobótkowe oraz puszczanie wianków na wodę i parada kajakami i kanadyjkami z pochodniami na wodzie.

Imprezę zakończy dyskoteka na plaży - Wyspiarskie Beach Party, prowadzone przez sound system Dreadsquad, czyli najlepszych DJ-ów, znanych m.in. z festiwalu reggae „Najcieplejsze Miejsce Na Ziemi”.

Sobota 25.06.

Na "Śmieszku" od 12:30 do 19:00 na całe rodziny będzie czekała będzie moc sportowo-rekreacyjnych atrakcji.

W programie m.in. kajakowe ABC połączone z nauką technik ratowniczych na wodzie, przejażdżki na wodnym bananie za motorówką, przejażdżki żaglówką, Off Road - przejazdy samochodem terenowym, Explozja Kolorów, stanowiska do gier rekreacyjnych oraz sportowe stanowiska pomiarowe, pokaz pierwszej pomocy WOPR Żory, pokaz akcji ratowniczej na wodzie, wodne eksperymenty czyli naukowe warsztaty dla dzieci, Zumba, Hawajska Strefa Relaksu w której o dobrą zabawę zadba DJ, regaty żeglarskie, konkurencje dla dzieci i rodzin, pokazy modeli zdalnie sterowanych na wodzie, magiczne pokazy Fabryki Wiedzy, fitness i joga.

Wszystkie atrakcje będą bezpłatne oraz ogólnodostępne.

Żorska edycja festiwalu zakończy się w sobotę II Żorskimi Wyścigami Smoczych Łodzi o Puchar Prezydenta Miasta Żory, które rozpoczną się o godzinie 17.30.

Plakat z wydarzeniami w ramach Festiwalu Górnej Odry

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].