Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Powrót do przeszłości czyli Dzień Dziecka przy Ruinach Zamku w Sławikowie [ZDJĘCIA]

Dzisiaj (12 czerwca) przed Ruinami Pałacu w Sławikowie z 1865 r. odbył się Dzień Dziecka ale atrakcji nie zabrakło dla dzieci jak i dla dorosłych.

Powrót do przeszłości czyli Dzień Dziecka przy Ruinach Zamku w Sławikowie [ZDJĘCIA]
Ludzie przebrani w tradycyjne, stare stroje, przed Ruinami Pałacu w Sławikowie

 - Spodziewamy się dużego zainteresowania. Grafik jest mocno napięty więc nie przewidujemy zwiedzania ruin ale za to mamy przygotowane mnóstwo atrakcji - mówi Kasia Pawlik z fundacji organizującej Dzień Dziecka w Sławikowie.

Kasia Pawlik, członkini fundacji Gniazdo

Przy Ruinach Pałacu w Sławikowie odbywała się sprzedaż rękodzieła. Wszelkiego typu mydełka, lizaki, ozdobne butelki, skrzynki czy pamiątki były robione przez wolontariuszy lub przez nich sponsorowane. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na położenie dachu nad zamkiem.

Co chwilę były prezentowane wystrzały z broni palnej oraz armaty przez osoby przebrane w klasyczne dawne stroje.

Dla dzieci przygotowane było sporo atrakcji. Projektowanie własnych koszulek, malowanie twarzy, puszczanie baniek mydlanych, konkurencje czy zabawy przy muzyce. Oprócz tego przywieziono wozy bojowy straży pożarnej z całym wyposażeniem. Dzieci jak i dorośli mogli porozmawiać ze strażakami oraz wejść do wnętrza wozu.

Obok ruin czekał na pociechy dmuchany zamek oraz przejazd na kucykach.

Jako kolejna z atrakcji była obecność Drengów znad Górnej Odry, dwóch wolontariuszy pokazywało dzieciom jak strzelać z łuku lub walczyć na miecze. Przygotowali również części średniowiecznego stroju oraz broni.

Drengowie znad Górnej Odry uczący dzieci strzelać z łuku

Uczestnicy mogli zrobić sobie zdjęcie z ptakami drapieżnymi. Wszelkich informacji na ich temat udzielał Ireneusz Kozielski, niezależny hodowca ptaków.

Ireneusz Kozielski, niezależny hodowca ptaków

Przy okazji obok ruin odbywał się nabór do Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej a obok było stoisko Nadleśnictwa Rudy Raciborskie, gdzie można było znaleźć sadzonki drzew.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~urwanyzchoinki (5.172. * .176) 13.06.2022 10:21

Świetnie zorganizowana impreza, dopisała pogoda, park wokół pałacu tworzy magiczny klimat, bogaty program - kto nie był niech żałuje. Pozdrowienia dla organizatorów, życzę satysfakcji, wytrwałości i wsparcia w każdej możliwej postaci