Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Lubomia ma swój punkt informacji turystycznej [ZDJĘCIA]

Oficjalnemu otwarciu punktu informacji towarzyszyło zakopanie kapsuły czasu, która według planu zostanie otworzona za 50 lat.

Lubomia ma swój punkt informacji turystycznej [ZDJĘCIA]
Zaproszeni goście dokonali otwarcia punktu informacji turystycznej. Na pierwszym planie poseł Adam Gawęda oraz wójt Czesław Burek. fot. F.Kamczyk

Punkt Informacji Turystycznej położony jest niedaleko kościoła parafialnego w samym centrum Lubomi. W uroczystym otwarciu uczestniczył wójt Czesław Burek wraz z innymi samorządowcami. Obecni byli między innymi poseł Adam Gawęda i starosta wodzisławski Leszek Bizoń. Poświęcenia dokonał ks. Jacek Starosta - proboszcz parafii pw. św. Marii Magdaleny w Lubomi.

Kapsuła czasu została umiejscowiona obok nowego punktu. Umieszczono tam informacje w formie papierowej i cyfrowej dotyczące gminy, które mają posłużyć przyszłym pokoleniom.

Gmina Lubomia posiada bardzo wiele ciekawych miejsc, które można odwiedzić. Warto wspomnieć między innymi zespół przyrodniczo-krajobrazowy Wielikąt, pozostałości po średniowiecznym grodzisku Gołęszczyców, drewniana kaplica św. Jana Nepomucena na planie ośmioboku z ok. 1700 roku,  drewniana kaplica Matki Boskiej Różańcowej w Bukowie czy neogotycki kościół parafialny z 1885 z cennymi zabytkami.

Punkt informacji ma posłużyć  poszerzeniu wiedzy na temat atrakcji w samej gminie i sposobu spędzania wolnego czasu.

Ludzie

Adam Gawęda

poseł na Sejm RP IX kadencji (PiS)

Czesław Burek

Wójt Gminy Lubomia

Leszek Bizoń

Starosta Wodzisławski

5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~wiemwszystko (188.137. * .123) 06.06.2022 16:08
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

A to takich informacji nie można trzymać w archiwum?

~Koooooza (46.204. * .208) 06.06.2022 14:25
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Panie wojcie Burek -ale z Pana jes GLĄB

~Plakacsiechce (94.254. * .181) 06.06.2022 13:48
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Sukces na miarę pis-u
Dzisiaj mamy „Miś-ia” w realu

wili 06.06.2022 13:33
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

ale tylko po 2100 zl. za przeciecie slabo

~op (91.192. * .86) 06.06.2022 13:05
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

siedmiu przecinało wstęgę? Ludzie zdajecie sobie sprawę jakie to jest żenujące?