Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Tańce, hulańce i spektakle teatralne, czyli widowiskowy Dzień Dziecka na Nowinach [ZDJĘCIA]

4 czerwca w Centrum Sztuki i Rekreacji w dzielnicy Nowiny przy ul. Kominka 43a odbył się artystyczno-rekreacyjny Dzień Dziecka. 

Tańce, hulańce i spektakle teatralne, czyli widowiskowy Dzień Dziecka na Nowinach [ZDJĘCIA]
"Różowisko" to spektakl jedyny w swoim rodzaju.

Na wszystkich uczestników, którzy przybyli w sobotę 4 czerwca do Centrum Sztuki i Rekreacji Movytza czekało sporo dobrej zabawy, śpiewów i tańców, i nie tylko.

Był to czas spędzony wesoło, kolorowo, a przede wszystkim rodzinnie. 

Na dzieci i ich rodziców czekały pyszne lody, desery, zimne napoje i wiele innych. Jedną z najciekawszych atrakcji dla dzieci zdecydowanie było malowanie buzi i robienie brokatowych tatuaży. Oczywiście jak przystało na Dzień Dziecka, na imprezie nie zabrakło aktywności fizycznych, w tym przeróżnych animacji fabularnych. Jednak dzieci najchętniej angażowały się do wspólnego tańca i wymyślania choreografii razem z instruktorkami, które podpowiadały najmłodszym przeróżne ruchy taneczne. Warto dodać, że przy tańcach nie zabrakło pokładów śmiechu, gdy dzieciaki "grały" na niewidzialnych gitarach. 

Na sam koniec odbył się występ specjlany w wykonaniu artystów z Centrum Sztuki i Rekreacji Movytza. "Różowisko" to spektakl grany w gwarze śląskiej. "Różowisko" jest o życiu czwórki sąsiadów, a sama historia opowiadana jest za pomocą słów, akrobatyki, tańca i muzyki granej na żywo przez zespół. Sztuka ta ma w sobie zarówno elementy komedii, jak i lekkiego romansu z przymrużeniem oka. 

Takiego przedstawienia jeszcze nie widzieliście

Impreza została zorganiowana ze środków Urzędu Miasta.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].