Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Strażacy z Samborowic bezkonkurencyjni w całej gminie Pietrowice Wielkie [ZDJĘCIA, WIDEO]

- Dobrze, że wszystko wraca do normalności - mówił Nowinom o gminnych zawodach sportowo-pożarniczych wójt Pietrowic Wielkich Andrzej Wawrzynek. - To spotkanie było oczekiwane, ale przez pandemię zostało wstrzymane - dodał, dziękując wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację spotkania.

Strażacy z Samborowic bezkonkurencyjni w całej gminie Pietrowice Wielkie [ZDJĘCIA, WIDEO]
Ochotnicy z Samborowic byli bezkonkurencyjni. - To zasługa wszystkich strażaków - mówił Nowinom Roman Pośpiech, prezes jednostki.

Kolejny sukces odniosła Ochotnicza Straż Pożarna z Samborowic. Tym razem na gminnych zawodach sportowo-pożarniczych, które odbyły się 4 czerwca na boisku w Pietrowicach Wielkich. Strażaczki i strażacy okazali się bezkonkurencyjni we wszystkich kategoriach. - Ogromnie cieszymy się z tego sukcesu. To zasługa wszystkich strażaków. To też udekorowanie naszych wieloletnich starań - komentował w rozmowie z Nowinami Roman Pośpiech, prezes jednostki, kiedy w tle słychać było „We Are The Champions”. 

Wyniki

Grupa A (mężczyźni):

Grupa C (kobiety):

 • OSP Samborowice
 • OSP Cyprzanów

CTIF chłopcy:

 • OSP Samborowice
 • OSP Maków
 • OSP Pietrowice Wielkie (drużyna pierwsza)
 • OSP Żerdziny
 • OSP Pietrowice Wielkie (drużyna druga)
 • OSP Cyprzanów
 • OSP Pawłów

CTIF dziewczęta:

 • OSP Samborowice
 • OSP Krowiarki

O zawodach rozmawialiśmy z wójtem Andrzejem Wawrzynkiem. Pytaliśmy o ocenę tego wydarzenia, zmianę pokoleniową w jednostkach oraz jubileusz 100-lecia OSP Samborowice, który zaplanowano na 18 czerwca.

"Na żywo" za pośrednictwem Facebooka pokazaliśmy jak wyglądała bojówka:

Witold Kolowca – znany pietrowicki konferansjer poprowadził gminne zawody. Sercem był ze strażakami z Makowa, wioski, w której mieszka

OSP gromadzą społeczników, bardzo często tych zaangażowanych w wiele innych działalności. Na zdjęciu Bernard Franiczek, który jest także sołtysem Żerdzin oraz radnym Pietrowic Wielkich

Strażacy przed rozpoczęciem zadania bojowego musieli perfekcyjnie ułożyć sprzęt, który chwilę później używali do ćwiczeń. Na zdjęciu ochotnicy z Lekartowa

Celowanie w tarczę strumieniem wody – to część, którą strażacy kończą zadanie bojowe. Na zdjęciu Thomas Przybyła i Kacper Scherner z OSP Maków

Paweł Kramarczyk z OSP Lekartów dawał druhnom i druhom znak do rozpoczęcia, używał do tego pistoletu hukowego

Oprócz bojówki starszych drużyn w międzyczasie odbywała się również ta dla zespołów młodzieżowych. Na zdjęciu ochotnicy z Żerdzin

Poszczególnym OSP kibicowali mieszkańcy wiosek. Strażacy z Samborowic mogli liczyć na wsparcie takie jak na zdjęciu

Wystarczyła chwila, aby doszło do nieoczekiwanego zwrotu akcji

Wójt Andrzej Wawrzynek gratulował każdej drużynie, która uczestniczyła w zawodach. W rozdawaniu nagród włodarzowi pomagał Zygfryd Wieczorek z gminnego zarządzania kryzysowego, który należy także do OSP Lekartów

Zawody cieszyły się sporym zainteresowaniem mieszkańców

Ogromna radość zapanowała wśród strażaków z Samborowic, kiedy poznali wyniki

Ludzie

Andrzej Wawrzynek

Wójt gminy Pietrowice Wielkie.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].