Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wiesława Kiermaszek-Lamla zrezygnowała z funkcji prezesa Fundacji Wspólnota Dobrej Woli

Nieprzerwanie od 1992 r. była prezesem zarządu fundacji Wspólnota Dobrej Woli. Po 30 latach pracy na rzecz organizacji rezygnuje z pełnienia funkcji prezesa. O kim mowa? O Wiesławowie Kiermaszek-Lamli.

Wiesława Kiermaszek-Lamla zrezygnowała z funkcji prezesa Fundacji Wspólnota Dobrej Woli
Uczestnicy ostatniego zebrania sprawozdawczego fundacji.

Osoba wrażliwa i o otwartym sercu - te słowa najlepiej opisują Wiesławę Kiermaszek-Lamlę. Od dawna aktywnie angażuje się w sprawy społeczne, w których szczególne miejsce zajmują działania na rzecz najmłodszych. Ma na swoim koncie wiele odznaczeń, w tym Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski. Za najważniejszą nagrodę uważa jednak uśmiech drugiej osoby. 31 maja podczas zebrania sprawozdawczego fundacji Wspólnota Dobrej Woli, po 30 latach pracy na rzecz organizacji, Wiesława Kiermaszek-Lamla zrezygnowała z pełnienia funkcji prezesa.

- Chciałbym podziękować Pani za pracę w Zarządzie. Jeżeli miałbym wymienić wszystkie dobre rzeczy, które spotkały wodzisławskie rodziny dzięki Pani wsparciu bez względu na granice administracyjne naszego powiatu i nie tylko, zabrakłoby nam czasu. Jest Pani ikoną i historią. Każdego dnia udowadnia Pani, że kierując się w życiu wartościami, mając otwarte serce, otaczając się dobrymi ludźmi i mając cel, który prowadzi do pomocy drugiemu człowiekowi można czynić wielkie rzeczy - powiedział prezydent Mieczysław Kieca. Rezygnującej z funkcji prezes włodarz wręczył kwiaty oraz obraz przedstawiający wodzisławski rynek.

Podczas zebrania głos zabrała również sama Wiesława Kiermaszek-Lamla. - Jestem tak wzruszona, że nie wiem, czy będę w stanie coś powiedzieć - zaczęła - Czuję wdzięczność w stosunku do wszystkich ludzi, którzy stanęli na mojej drodze. Gdybym sama miała tworzyć Fundację, nie byłoby takich efektów. Miałam wokół siebie wspaniałych ludzi, którzy pomagali mi w dążeniach do wspólnego celu. Każda podejmowana współpraca była niezwykle budująca i to mnie dopingowało do działania. Nikt nigdy nie odrzucał moich próśb, a cel zawsze był najważniejszy - mówiła.

W trakcie spotkania oprócz prezydenta Kiecy obecni byli m.in. senator Ewa Gawęda, członkowie zarządu Fundacji oraz przedstawiciele Wodzisławskiego Ośrodka Rehabilitacji i Terapii Dzieci i Młodzieży. Po gratulacjach, słowach wdzięczności i podziwu skierowanych w kierunku Wiesławy Kiermaszek-Lamli zarząd Fundacji stanął przed wyborem nowego prezesa. To stanowisko powierzono Annie Białek. Wiesława Kiermaszek-Lamla została natomiast prezesem honorowym.


Wiesława Kiermaszek-Lamla w latach 1989-1991 była posłanką na sejm RP X kadencji. Od 1992 r. angażowała się w pracę społeczną w wodzisławskiej radzie miejskiej, jako członek komisji rozwoju miasta. Od 1994 do 2010 r., nieprzerwanie przez sześć kadencji, wypełniała powierzony jej mandat radnej. Była także długoletnim członkiem Rady Dzielnicy Kokoszyce. Za swoją postawę i działalność otrzymała wiele cennych i ważnych odznaczeń w tym m.in.: Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, Brązowy Krzyż Zasługi, Złoty Krzyż Zasługi, Medal Srebrny i dwukrotnie Złoty za zasługi dla pożarnictwa, czy medal za zasługi dla miasta Wodzisławia Śl. nadanym przez Radę Miejską w 1985 r. 10 sierpnia 2017 r. w dniu patrona miasta św. Wawrzyńca odebrała zaszczytne wyróżnienie - statuetkę Złotego Wawrzyna. W 1992 r. objęła funkcję prezesa zarządu fundacji Wspólnota Dobrej Woli, którą pełniła aż do 2022 r.

Ludzie

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].