Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Pizza na Dzień Dziecka. Na Zamku Piastowskim w Raciborzu rozdano 10 tys. sztuk włoskiego specjału [ZDJĘCIA]

To akcja podjęta przez fundację Eko-Okien – "Nasze Dzieci - Edukacja, Zdrowie, Wiara" w ramach projektu ITALPIZZA. Na Zamku odbył się też Piknik Integracyjny zorganizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Raciborzu.

Pizza na Dzień Dziecka. Na Zamku Piastowskim w Raciborzu rozdano 10 tys. sztuk włoskiego specjału [ZDJĘCIA]
fot. Zamek Piastowski w Raciborzu

Wydarzenia zorganizowano 31 maja, w przeddzień Dnia Dziecka. Wówczas na Zamku Piastowskim w Raciborzu zrobiło się gwarno, radośnie, wesoło, ale przede wszystkim bardzo smacznie.

Inicjatywa kornickiej fundacji odbywa się w ramach ITALPIZZA – misji humanitarnej przy pierwszym ośrodku recepcyjnym uchodźców ukraińskich w Przemyślu, 10 km od granicy ukraińskiej, na drodze do Lwowa. Działanie polegało na pieczeniu i dostarczaniu bezpłatnych pizz w strefie żywieniowej wszystkim uchodźcom i operatorom ośrodka, a także realizowaniu dostawy bezpośrednio na terenie ośrodka dla tych, którzy nie mogą wyjść. Obóz pełnił również funkcję HUB-u, dystrybucji pizzy dla innych organizacji pozarządowych, działających na terenie Polski i Ukrainy. Misja przewidziała również realizację służb ratunkowych specjalną karetką terenową oraz przewóz osób niepełnosprawnych specjalnym minibusem. Wreszcie transport części uchodźców do Włoch.

- Jedyni Polacy, którzy brali udział w projekcie to pracownicy kornickiej firmy Eko Okna S.A., a tym samym wolontariusze Fundacji z Kornic - "Nasze Dzieci - Edukacja, Zdrowie, Wiara". Dzięki ich zaangażowaniu ITALPIZZA sfinansował pizzę dla dzieci z naszego powiatu, naszych gości z Ukrainy i pobliskich miast. Chcieliśmy, aby darmową, zamkową pizzę otrzymały wszystkie chętne dzieci. Chcieliśmy, aby poprzez ten piękny włoski projekt, który wykarmił potrzebujących w Przemyślu, otrzymał nowe życie w naszych polskich miastach - powiedziała Małgorzata Siwochowicz z Fundacji "Nasze Dzieci - Edukacja, Zdrowie, Wiara".

źródło: Zamek Piastowski w Raciborzu, oprac. (d)

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].