Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Mnóstwo zabawy na Dniu Dziecka w Łubowicach [ZDJĘCIA]

Wystarczyła odrobina kreatywności, chęci i wolnego czasu, a pociechy nie były rozczarowane – tak w Łubowicach (gm. Rudnik) świętowano Dzień Dziecka, który zorganizowano w niedzielę 29 maja.

W tym roku Dzień Dziecka odbywał się pod hasłem „Dzieci Dzieciom”. Do występów i prezentacji zostali bowiem zaproszeni mali utalentowani mieszkańcy. - Byli to Malwina i Szymon, dając popis umiejętności tanecznych. Oliwia zaprezentowała pokaz akrobatyczny. Maja i Zuzia pokazały się w roli mażoretek. Na macie swoje ćwiczenia zaprezentowały dzieci z Klubu Zapaśniczego Dąb. Zabawy i konkursy prowadziły dziewczęta z Młodzieżowej Rady Sołeckiej: Krysia i Magda, z pomocą zaprzyjaźnionych uczennic Mai i Felicji. Złotym pyłem przynoszącym szczęście, z anielskich skrzydeł obsypywał dzieci Anioł Dawid, który prowadził również zabawy z dziećmi. O muzykę zadbał DJ Michael. Atrakcją, na którą czekali starsi chłopcy były kule Bumper Ball. Chłopcy rozegrali w nich mecz, a przynajmniej próbowali. Swoich zespołowych umiejętności popróbowali też na ruroskoczkach - relacjonuje Ewa Porwal, sołtyska wsi. Dodaje, że młodsze dzieci nie schodziły z wielkiej zjeżdżalni Nemo. Atrakcją było rozbijanie trzech piłkowych piniat z cukierkami.

W niedzielę na placu zabaw w Łubowicach było gwarno, wesoło, kolorowo. Uczestnicy zabawy otrzymali na powitanie gwizdki i czapeczki. Frekwencja dopisała. Teren przyozdobiony został girlandami, balonami i wiatrakami, a nad unosiły się wielkie bańki mydlane. Dzieci mogły się sprawdzać w wielu zabawnych konkurencjach: było przeciąganie liny, bieg w workach, celne rzuty do tarczy z punktami. Jak Dzień Dziecka to oczywiście nie mogło zabraknąć lodów i soków, które ufundowała dzieciom pani sołtys, która imprezę przygotowała z pomocą Młodzieżowej Rady Sołeckiej, rady sołeckiej, zaprzyjaźnionych uczniów, rodziców i mieszkańców.

- Szczególna chwila tego święta dotyczyła tegorocznych 18-latków. Ci, którzy przekroczyli w tym roku graniczną datę osiemnastych urodzin położyli swoje pamiątkowe kamienie pod wierzbą na nowym łubowickim skwerze. Kamienie wcześniej sami sobie ozdobili. Na placu zabaw otrzymali czekoladki jako symbol pożegnania się z dzieciństwem i zawieszkę z kluczykiem, który ma im otworzyć drzwi do szczęśliwego dorosłego życia. W tym roku swój kamień dołożyła Klaudia - dodaje sołtys Ewa Porwal.

źródło: Sołectwo Łubowice 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].