Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Na Dzień Dziecka na Zamku Piastowskim rozdają 10 tysięcy pizz

31 maja będzie wyjątkowy dla dawnej siedziby Piastów. - Będzie gwarno, radośnie, wesoło, ale przede wszystkim bardzo smacznie - zapowiada Krystyna Niklewicz, dyrektor Zamku Piastowskiego w Raciborzu. Podczas spotkań organizowanych na Dzień Dziecka zostanie rozdanych 10 tysięcy pizz w ramach projektu ITALPIZZA.

Na Dzień Dziecka na Zamku Piastowskim rozdają 10 tysięcy pizz
- Chcemy, aby poprzez ten piękny włoski projekt, który wykarmił potrzebujących w Przemyślu, otrzymał nowe życie w naszych polskich miastach - mówi Małgorzata Siwochowicz z Fundacji „Nasze Dzieci - Edukacja, Zdrowie, Wiara”. Na zdjęciu osoby zaangażowane w ITALPIZZA

W godzinach od 10:00 do 18:00 Zamek Piastowski w Raciborzu zaprasza dzieci z całego powiatu, bo odbędą się tam dwa duże wydarzenia.

Pierwsze z nich to Piknik Integracyjny z okazji Dnia Dziecka, który organizuje Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Raciborzu im. Marii Grzegorzewskiej. Co w programie?

 • 10:35 - Uroczyste przejście ze szkoły na Zamek Piastowski w Raciborzu;
 • 11:20 - Przywitanie gości przez bębniarzy Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Raciborzu;
 • 11:30 - Przywitanie gości przez dyrektor SOSWNiS - Agatę Tańską oraz dyrektor Zamku Piastowskiego - Krystynę Niklewicz;
 • 11:30 - 13:00 - „Gotki Śląskiej Ciotki” (sala konferencyjna Zamku Piastowskiego);
 • Wprowadzenie do Talent show -prowadząca Klaudia Wardalińska
 • 11:45 - 12:30 - (około 45 min) „Talent show” - występy dzieci;
 • Obrady komisji konkursowej (Emilia Przewoźnik, Marcin Janus, Andrzej Lemirowski, Iwona Szablińska, Cezary Solich)
 • 12:30 - 13:00 - w przerwie: Pokaz Sztuk Walki - Krzysztof Krętosz;
 • Ogłoszenie wyników komisji, wyłonienie 6 kandydatów do II etapu konkursu
 • 13:00 - 13:20 - II etap Talent show, obrady komisji konkursowej;
 • 13:20 - 14:00 - W przerwie: CrossFit – ZSOMS Racibórz;
 • 14:00 - 14:30 - ogłoszenie wyników komisji, wyłonienie 3 miejsc;
 • Finał: Talent show – ogłoszenie wyników, wręczenie nagród
 • 14:30 - 14:45 - Grupa Taneczna Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Raciborzu;
 • 14:45 - 15:00 - Prezentacja piosenek miganych przez wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Raciborzu oraz zespołu muzycznego „JUPPI”;
 • 15:00 - 15:45 - Prezentacja Filmu „Nadzieja”. Współpraca Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Raciborzu z Zespołem Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu: Jolanta Labocha, Joanna Czerner (sala konferencyjna Zamku Piastowskiego) ;
 • 15:45 - 16:00 - Występ Bębniarzy ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Raciborzu;
 • 16:00 - 16:15 - Występ Grupy Tanecznej Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Raciborzu;
 • 16:20 - 18:00 - Prezentacja piosenek miganych przez wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Raciborzu oraz grupy Muzycznej „Juppi” - Cezary Dobrowolski, Martyna Chrzanowska.

Natomiast drugie wydarzenie to pyszna, darmowa pizza, rodem ze słonecznej Italii, dla wszystkich dzieci z całego Powiatu Raciborskiego. Oprócz pizzy na milusińskich będzie czekało jeszcze wiele innych atrakcji przygotowanych z okazji Dnia Dziecka. Będą to m.in.: dmuchaniec, fotobudka, wata cukrowa oraz lody. Początek: godzina 10:00.

Misja Humanitarna ITALPIZZA zakończyła się 22 maja. W porozumieniu z Ambasadą Ukrainy we Włoszech, 30 marca z Modeny wyjechał konwój pojazdów z kontyngentem złożonym z wolontariuszy z firmy i wolontariuszy Pomocy Publicznej, aby założyć autonomiczną bazę pod pierwszym ośrodkiem recepcyjnym uchodźców ukraińskich w Przemyślu, 10 km od granicy ukraińskiej na drodze do Lwowa. Działanie polegało na pieczeniu i dostarczaniu bezpłatnych pizz w strefie żywieniowej wszystkim uchodźcom i operatorom ośrodka, a także realizowaniu dostawy bezpośrednio na terenie ośrodka dla tych, którzy nie mogą wyjść. Obóz pełnił również funkcję HUB-u, dystrybucji pizzy dla innych organizacji pozarządowych działających na terenie Polski i Ukrainy. Misja przewidziała również realizację służb ratunkowych specjalną karetką terenową oraz przewóz osób niepełnosprawnych specjalnym minibusem. Wreszcie transport części uchodźców do Włoch.

Jedyni Polacy, którzy brali udział w projekcie to pracownicy kornickiej firmy Eko Okna S.A., a tym samym wolontariusze Fundacji z Kornic - „Nasze Dzieci - Edukacja, Zdrowie, Wiara”. Dzięki ich zaangażowaniu ITALPIZZA sfinansował pizzę dla dzieci z powiatu, gości z Ukrainy i pobliskich miast .

- Dzięki chłodni z firmy transportowej Migrex i pomocy finansowej firmy budowlanej Adamietz zapraszamy na wyjątkowy Dzień Dziecka już w najbliższy wtorek 31 maja na dziedziniec Zamku Piastowskiego w Raciborzu. Chcemy, aby darmową, zamkową pizzę otrzymały wszystkie chętne dzieci. Chcemy, aby poprzez ten piękny włoski projekt, który wykarmił potrzebujących w Przemyślu, otrzymał nowe życie w naszych polskich miastach - zachęca do licznego udziału w akcji Małgorzata Siwochowicz z Fundacji „Nasze Dzieci - Edukacja, Zdrowie, Wiara”.

źródło: Zamek Piastowski w Raciborzu, oprac. (d)

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].