Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Lwowska domówka w Kuźni Raciborskiej [ZDJĘCIA]

"Dziwny jest ten świat..." takimi słowami rozpoczął się piątkowy (tj. 20 maja) wieczór w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej.

Na deskach Kuźni Kultury wybrzmiał patriotyczny montaż słowno-muzyczny połączony z programem rozrywkowym "Lwowska domówka" w wykonaniu kuźniańskiego Teatru Senioralne Forte, w towarzystwie recytującej i śpiewającej młodzieży.

To było wyjątkowe, międzykulturowe spotkanie, które swoją obecnością zaszczycił Stanisław Sławomir Nicieja - profesor nauk humanistycznych, historyk sztuki XIX i XX wieku. Odbył staże na Lwowskim Uniwersytecie Narodowym, w Paryżu i Londynie. Współautor 6 filmów dokumentalnych o Lwowie "Orlęta Lwowskie". Były Rektor (trzykrotny) Uniwersytetu Opolskiego. Biografista, autor wybitnych dzieł o kresach - "Kresowa Atlantyda". Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Odrodzenia Polski.

Goście przyjęli również goście z Ukrainy oraz zaprzyjaźnione Uniwersytety Trzeciego Wieku.

źródło: MOKSiR w Kuźni Raciborskiej, fot. A. Stelmaczonek, oprac. (d)

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].